В Україні та ЄС мелітопольська черешня стане географічним брендом
Обществоaspi.com.ua11 июня 2020

В Україні та ЄС мелітопольська черешня стане географічним брендом

Мелітопольська черешня отримає сертифікат історичного географічного походження. Вона стане першою українською ягодою-географічним брендом.

Ягода отримає право на визнання в державах Європейського Союзу (ЄС). Про це 10 червня повідомили на сайті агропромислового комплексу України.

Представники Асоціації виробників мелітопольської черешні провели спільну роботу зі співробітниками Мінагрополітики. За результатами обговорення було прийнято рішення щодо реалізації в рамках проекту техпідтримки ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». Наприкінці липня планують завершити реєстрацію.

Мелітопольську черешню вирощують в місцевості навколо Мелітополя і на берегах річки Молочна в межах міста, а також навколишніх населених пунктів. Ягоду вирощують ще з XIX століття. Її плоди фермери збирають вручну.

Раніше ASPI news повідомляло, що в Україні прогнозується нечуваний врожай черешні. Експерти проаналізували повне плодоношення нових черешневих садів, закладених в останні роки. Стало також відомо, що на території держави у 2020 році дорожчають овочі та фрукти через транспортні обмеження в Туреччині.

Написать комментарий