Обществоwww.ukrinform.uaJul 24

В Україні відкриють першу інтерактивну експозицію про нацспільноти та корінні народи

nk_hauz/-mfjx19z0megf8khzcoc.jpg

Суспільне оголосило мистецький конкурс з розробки дизайн-концепції інтер’єру локації інтерактивної постійної експозиції національних спільнот та корінних народів України - «Відтінки України» з подальшою її реалізацією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Суспільного.

«У телецентрі «Олівець» уже цієї осені запрацює перша в Україні інтерактивна експозиція культур національних спільнот та корінних народів України. 20 липня Суспільний мовник підписав відповідну грантову угоду з Українським культурним фондом, яка дасть змогу реалізувати цей задум. Пропозиції учасників прийматимуть по 15 серпня (включно)», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, проєкт «Інтерактивна постійна експозиція національних спільнот та корінних народів України - “Відтінки України” на базі креативного простору “Олівець”» - успішно пройшов усі етапи конкурсного відбору і посів друге місце в рейтингу програми Інноваційний культурний продукт, ЛОТу «Культурна спадщина».

Проєкт є частиною загальнонаціонального медіапроєкту Суспільного мовника - «Відтінки України»: цикл документальних сторітелінгових відеоматеріалів про національні спільноти та корінні народи України. Саме роботи героїв цього проєкту, які створювались під час зйомок спеціально для Суспільного, стануть основою експозиції.

Щойно експозиція відкриється, всі охочі зможуть відвідувати її як офлайн, так і онлайн - віртуальна екскурсія буде доступна (цілодобово й безкоштовно) на цифрових платформах Суспільного. Просвітницько-інформаційна та інтерактивна експозиції розповідатимуть про національні спільноти та корінні народи України та їхній внесок в українську історію та культуру.

Як нагадали у пресслужбі, суспільне мовлення - єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот - для них, а про них - українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. «UA: Закарпаття» створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. «UA: Одеса» - гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда «UA: Буковина» виготовляє проєкти румунською.

💬 Последние комментарии
Гость
А как же "мельницы" электрические? Все? Тогда педальные поезда...
антиПетя
И все никак, да, Петя? Слов новых не выучил?
антиПетя
Петруха, тебя и ковид не берет...
Гость
Еврожид... во, непотопляемый
Гость
Безгаз, безвиз, безгрош... логично...
кипчак
После того как на Украине перестали практиковать интеллектуальные телепередачи, помоечный уровень интеллекта нардепов в порядке вещей. Чем больше третьяковых и арахамий, тем ближе Украина к НАТО - там ценят безмозглых, жестоких, малограмотных мизантропов.
кипчак
В этом же духе передает украинский характер и Б.Лепкий в своей исторической повести "Полтава". Уж насколько украинский патриот, а не погрешил против истины, когда описывал, что как к Петру I , так и к Мазепе приходили людишки, желавшие доносами, клятвами в верности заполучить нивы, леса, пруды, мельницы или денежку, а также "щедро обсипували своїх сусідів та супротивників пудозрами й наклепами усякими, предкладали свої послуги найріжнішого роду і тільки дивилися, щоб вийти з гетьмнського двору не впорожні". Устойчивы оказались традиции, нравы и пути к поражению.