Обществоwww.unian.ua30 июн.

В Україні відкрили перший пам’ятник жертвам єврейських погромів

nk_hauz/-mb4qjyqc6vs3ps0idbf.jpg

Меморіал урочисто відкрили на території колишнього єврейського кладовища. 30 червня у місті Тетіїв на Київщині було відкрито перший в Україні меморіал жертвам єврейських погромів періоду Громадянської війни 1918-1920 років. У березні 1920 року в містечку було знищено близько 4000 євреїв. Підкреслимо, що йдеться саме про жертв погромів, а не Голокосту. Таких пам’ятних знаків в Україні є чимало, зокрема, є й у Тетієві. А ось пам'ять жертв погромів в Україні вшанували вперше. Ідея створення меморіалу належить заступниці міського голови Тетієва Олені Коцерубі. Реалізовано проект було за підтримки мера міста Романа Майструка та голови громадської організації «Єдина громада – єдина мета» Олександра Коцеруби, чоловіка Олени. Меморіал урочисто відкрили на території колишнього єврейського кладовища. «Вперше про єврейську історію міста я почув від своєї заступниці Олени Коцеруби, - каже мер Тетієва. – Архівні документи шокували: сто років тому місто було фактично знищене у погромі. Шок змішався зі здивуванням, адже досі у Тетієві не було навіть таблички зі згадуванням тих жахливих подій». Під час Громадянської війни у єврейських погромах загинуло близько 200 тисяч людей. Свого часу Тетіїв був єврейським містечком – понад 80% мешканців були євреями. Але вже багато років євреїв у місті нема взагалі. Жахливий погром у березні 1920 року, який вчинив загін отамана Оверка Куравського, знищив три чверті тодішньої громади – 4000 осіб.  «Коли ми будували меморіал, навколо крутилось багато дітей, — наголосив Роман Майструк. – Їм дійсно цікава ця історія. І якщо ці діти не просто прочитають надписи на пам’ятнику, а зроблять висновки, то не все ще втрачено в нашому місті».

💬 Последние комментарии
Китай
Прощай экономика Австралии.
е
Кравчук, Кучма и Ющенко и ВСЕ америкосы - кумиры Елены и это ФАКТ!
наблюдатель
В настоящее время врачи объяснили, что желание употреблять эти острые овощи обычно возникает при инфекционном заболевании, особенно в том случае, если заложен нос. Речь идет об обычном инстинкте, когда организм пытается бороться с инфекцией разными способами.
Макс
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
И категория людей, на которых не одевают маски, — это маленькие дети («очень маленькие, а не с накрашенным черным лаком ногтями с фиолетовым волосами уже пьющие пиво школьницы»), которые могут просто пугаться таких масок, капризничать снимать их или плакать, говорит врач. Но если дети носят такую ​​маску охотно и играя, то для общего блага лучше на них ее в общественном месте тоже надеть, советует эксперт.
Макс
И каждый человек, страдающий бессонницей, должен ограничить употребление напитков с кофеином. В идеале от чая и кофе лучше вообще отказаться.