В Україні відзначають 24 річницю створення Конституційного Суду
Обществоsud.ua4 дня назад

В Україні відзначають 24 річницю створення Конституційного Суду

В Україні відзначають 24-ту річницю створення Конституційного Суду.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький привітав суддів КСУ, суддів КСУ у відставці та працівників секретаріату КСУ з цим днем.

Нагадаємо, Конституційний Суд України є органом конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та у передбачених Конституцією випадках інших актів, здійснює офіційне тлумачення Конституції України, а також інші повноваження відповідно до Конституції України.

Конституційний Суд України здійснює свою діяльність, на засадах верховенства права, незалежності, колегіальності, гласності, відкритості, повноти і всебічності розгляду справ, обґрунтованості та обов'язковості ухвалених ним рішень і висновків.

Розгляд справ на пленарних засіданнях Великої палати Конституційного Судуд України, Сенату Конституційного Суду України здійснюється відкрито, за вийнятком закритої частини цих засідань, коли ухвалюється рішення, надається висновок та постановлюється ухвала Суду.

Конституційний Суд ухвалює рішення, надає висновки, постановляє ухвали, видає забезпечувальні накази. Акти з питань, не пов'язаних із конституційним провадженням, Суд ухвалює у формі постанови. Своє перше Рішення Конституційний Суд України ухвалив 13 травня 1997 року.

2 комментария

Написать комментарий
 • Елена
  4 дня назад
  Порядок в Украине это главное, соблюдение правил и законов обязанность каждого гражданина.Слава Украине!
  Ответить
  • е
   4 дня назад
   Елена
   та ты шо?? и прямь все-все соблюдают? глазки открой ... типа взрослая, но ума.....увы
   Ответить