Обществоbigkyiv.com.uaJun 21

В Україні відзначають День батька

Сьогодні в Україні відзначають День батька. В нашій країні свято, яке покликане підвищити статус чоловіка як батька, відзначається вдруге – офіційно його встановили лише в минулому році, але в світі воно існує вже давно.

nk_hauz/-makwpu2ltuvtrtizlzw.jpg

День батька в Україні відзначається щорічно в третю неділю червня. В цьому році цей день припадає на 21 червня. 

Традиція відзначати це свято саме в червні походить з США. Там святкувати День батька запропонувала вдячна донька на честь свого татуся, якому довелося самостійно ростити шістьох дітей після смерті дружини. Вперше свято відзначили 19 червня 1910 року. В 1966 році президент Ліндон Джонсон офіційно оголосив третю неділю червня Днем батька, а його наступник Річард Ніксон – національним святом.

В Україні неофіційно День батька відзначали або в третю неділю червня, або в третю неділю вересня. У 2013 році другу дату підтримав Кабінет міністрів, який запропонував надати їй офіційний статус, але указ так і не був підписаний. У минулому році з ініціативою виступило Міністерство соціальної політики і указ про святкування в третю неділю червня був підписаний президентом.

Це день зазвичай проводять із сім’єю. У багатьох державах влаштовуються всілякі святкові заходи і виділяються кошти, які спрямовують на підтримку незабезпечених батьків-одинаків. В Києві теж зазвичай в парках проводили урочистості на День батька, але через карантин багато масових заходів було скасовано. Водночас, сімейний день можна провести, наприклад, на Співочому полі, де відкрилася виставка “Квіткове сафарі”.

Для любителів кіно додамо, що у березні вийшов зворушливий драматичний серіал “Рада татусів”. Поки що англійською, але хто не володіє мовою, до появи дубльованого варіанту варто взяти на замітку. Шоу розповідає про тата п’ятьох дітей Скотта Перрі, який дізнається, що у нього рак. Він вирішує зібрати трьох своїх близьких друзів і попросити їх взяти на себе частину турботи про дітей, а також допомогти його дружині з їх вихованням. Що досить непросто – дітей багато і у кожного свій характер. Таким чином Скотт створює цілу раду татусів, яка могла б допомогти розібратися в цих проблемах.