Обществоwww.ukrinform.ua3 дек.

В Україні з 1 січня відкривають «Школу супергероїв» - для дітей у лікарнях

З 1 січня 2022 року в Україні запрацює ДП "Школа супергероїв", яке забезпечуватиме процес навчання дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні, або в реабілітаційних центрах.

nk_hauz/gJPWKW2ng.jpeg

Як передає Укрінформ, про це під час презентації ДП "Школа супергероїв" розповіла заступниця міністра освіти та науки Віра Рогова.

"Кожна дитина має право здобувати якісну і доступну освіту. Сьогодні ми презентуємо утворену Кабінетом Міністрів державну установу “Школа супергероїв”, яка має взяти на себе всі повноваження щодо забезпечення освітніх послуг дітям, які будуть знаходитися в лікарні і отримувати освіту”, - сказала Рогова.

За ії словами, наразі в Україні діє 7 центрів у 5 областях України, де діти мають змогу навчатися під час лікування: по одному в Києві, Херсоні Хмельницькому. По 2 — в Дніпропетровській та Житомирській областях. Планується відкриття такого центру в Харкові. Всі ці центри були відкриті за участі громадских оргнаізацій.

За словами Рогової, загалом планується створення 28 таких навчальних центрів.

Заступниця міністра повідомила, що ДП "Школа супергероїв", яке було створено постановою Кабінету Міністрів, віднесено до управліня МОН.

Постановою Кабміну затверджено Статут ДП “Школа супергероїв”, порядок проведення конкурсу на посаду директора ДП, умови оплати праці працівників, порядок надання освітніх послуг дошкільникам та дітям шкільного віку, які перебувають на лікуванні або на реабілітації.

Так директор ДП призначатиметься на посаду строком на 5 років шляхом конкурсного відбору, також буде створена піклувальна рада, яка складатиметься із представників громадськості, Рада директорів, Навчально методична рада, яка забезпечуватиме навчально методичний супровід, Секретаріат, а також будуть обрані керівники освітніх центрів.

Освітні послуги надаватимуть із дозволу та згідно з рекомендаціями лікаря медичного закладу, в якому перебуває дитина, також необхідна буде згода батьків або законних представників дитини на ії навчання, або повнолітньої особи, яка здобуває середню загальну освіту.

Обов’язковою умовою буде те, що розклад занять не повинен співпадати в часі та заважати лікуванню дитини.

Право на освітні послуги під час лікування має будь-яка дитина, яка потрапляє в стаціонар, і перебуває там 2 і більше тижні.

У кожній школі при лікарні буде завідувач, вихователь, вчитель початкових класів, асистент, практичний психолог, який комунікуватиме не тільки з дітьми, а й з батьками, методисти.

Загалом планується, що гранична чисельність Школи супергероїв становитиме 235 штатних одиниць.

"На жаль, не зміг бути особисто присутнім на презентації новоствореної державної установи "Школа супергероїв". Створення такого закладу є надважливим для забезпечення кожної дитини правом на здобуття освіти", - написав міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у Телеграмі.

За його словами, у 2022 році за рахунок державних видатків школи отримають на 27,2% більше коштів для надання освітніх послуг для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров’я, ніж торік.

"Маємо рухатися далі. Насамперед – внести необхідні корективи у вектор розвитку системи освіти, врахувавши ті зміни, що диктує, зокрема й пандемія, виправити окремі недоліки, активізувати зусилля всіх учасників реформ. Адже головна наша мета дуже проста: кожна дитина має право на освіту, а держава має зробити все, аби освіта була якісною, навіть якщо життя зараз так склалося і дитина перебуває у лікарні", - підкреслив Шкарлет.

Як повідомляв Укрінформ, 28 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив постанову про створення державної установи "Школа супергероїв".

Зокрема постановою затверджено статут ДУ "Школа супергероїв" , визначений порядок проведення конкурсу на зайняття посади директора установи, умови оплати праці працівників.

Також затверджено порядок надання освітніх послуг особам, які здобувають дошкільну або повну загальну середню освіту та перебувають на стаціонарному лікуванні, або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров'я.

Згідно з постановою, Міністерство освіти та науки має забезпечити фінансування держустанови з 1 січня 2022 року.

МОЗ, ОДА та КМДА мають забезпечити створення необхідних умов для роботи освітніх центрів ДУ "Школа супергероїв" у закладах охорони здоров'я.

💬 Последние комментарии
ну да
жидо враг и агент спец служб против (СССР) будет ездить по ушам славянам что бы те вступили в конфликт 😆
Елена
Тебя ещё не спрашивала.
Антиелена
Лучше б ты промолчала, Ленка-дура-белка-целка! Иногда это лучше чем что-нибудь да ляпнуть, но последней!
Круля вбили
А все потому что пуритане расстреливали левеллеров. Нужно наоборот.
хата НАТО с краю
Скоро Болгария Румыния, Чехия и Польша опять станут Российскими "СОЦ-СТРАНАМИ"... Путин зла не помнит - он его записывает (требует все документальные отчеты) о членах участниках предстоящего военного кризиса в Европе. Они все будут наказаны!
Германарих
Так что сия сомнительная затея обречена... Славяне, как и евреи, рассеялись и стали свободными людьми.
Каты знущаются из нас ! (Шевченко)
понаехавшие римские католики-инквизиторы убивают местное население протестантов, в тихой, мирной процветающей Северной Ирландии... Еще живы те люди, которые помнят разрушенные города, расстрелянные фасады домов, детей, играющих среди обломков... и Святую Инквизицию. Об этом «картофельном геноциде» 1845-1849 гг., который унес жизни два миллиона ирландцев, а еще три миллиона отправил искать спасения на чужбине подробно в статье «Пытка нищетой: путь «ирландского голодомора». https://versii.com/news/332211/