Обществоwww.depo.ua9 авг.

В Україні заборонили бити, вбивати, отруювати або калічити тварин

nk_hauz/jIWqFEG7g.jpeg

В Україні набрав чинності закон, який забороняє жебракувати з тваринами й зобов'язує володарів надягати нашийники з ідентифікуючими позначками на домашніх улюбленців

Зазначимо, що відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу" Верховна Рада ухвалила 15 липня.

Документ вводиться в дію через три місяці, передає Depo.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України.

Ухвалений закон забороняє утримувати тварин особам, на яких накладалося адміністративне стягнення або застосовувалися заходи впливу за жорстоке поводження з тваринами протягом року з дня набрання законної сили постановою про його стягнення.

Крім того, не їх не можуть утримувати особи, які притягалися до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами або були звільнені від кримінальної відповідальності та провадження у справі закрито за нереабілітуючими обставинами.

Водночас документ передбачає, що ветеринарне обслуговування повинно містити послуги з евтаназії тварин для припинення страждань тварини, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб. Загалом, забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин і використання тварин як мішені при навчанні стрільбі або у змаганнях зі стрільби.

Також тепер не можна жебракувати з тваринами або залишати її в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.

Варто додати, що закон забов'язує особу, яка супроводжує тварину, забезпечити повідок для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, поза місцем постійного утримання таких тварин, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, що затверджується Кабміном.

Законом забороняється:

  • використання для роботи хворих, поранених, вагітних в останній третині вагітності або недогодованих тварин; використання у роботі з тваринами спорядження та інших засобів, що можуть призвести до травмування, каліцтва або загибелі тварин; утримувати тварин у приміщеннях, в яких проводиться забій тварин або в яких знаходяться туші забитих тварин;
  • насильне годування тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, у тому числі забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра (жирної печінки);
  • патрання, обсмалювання, зняття шкіри, копчення, відокремлення частин у тварин тощо до припинення серцебиття тварини;
  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії; завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення; дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану; умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
  • замуровувати тварин у підвальних приміщеннях.

Крім того, тепер в Україні не дозволяється залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив’язі становить менш як 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів. Також  не можна залишати тварину на прив'язі без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив'язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20ºС або менше 0ºС.

Водночас забороняється залишати домашню тварину прив'язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив'язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.

Також підвищено штрафи за жорстоке поводження з тваринами.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Цікава в тебе позиція щодо захисників України. А що ти особисто зробила для цих захисників? ти хоч раз привітала їх з святом, сказала слово подяки ?
Каменяр
А зелені чоловічки - перший раз появились в Криму. І на Донбасі постійно були і є присутні росіяни, в тому числі військові без розпізнавальних знаків. Це ті самі зелені чоловічки
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
Слухай, ХОХУ - Де в звітах ОБСЄ вказано, що "сепары" НЕ СТРІЛЯЛИ? І ще - в кожному звіті вказано, що "сепары" не пропускають спостерігачів для контролю. Це лише для того, щоб не видно було зброї та місць, з яких стріляють по населенню!
Каменяр
Де ти бачила на Донбасі американців і англічан? Знову Путін чи Пєсков наспівали?
Memento mori
Так у американцев тоже долг государственный постоянно растет. Государство крупно задолжало. Просто Маркс с Энгельсом давно померли, а указать на этот важный момент и проанализировать причины и последствия некому.
Авторские статьи