В Україні заговорили про центри дитячого правосуддя: перший створять в резиденції «Конча-Заспа»
Обществоsud.ua04 июня 2021

В Україні заговорили про центри дитячого правосуддя: перший створять в резиденції «Конча-Заспа»

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба під час спільної наради керівників та інших державних органів щодо стану протидії дитячій злочинності, захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також формування системи правосуддя, дружнього до дитини, що відбулася 01.06.2021 в Офісі генерального прокурора під головуванням Ірини Венедиктової,  повідомив про запровадження в Україні так званої моделі «Барнахус», тобто безпечного середовища для дітей, яке об’єднає профільні служби під одним дахом у цілях забезпечення дитині узгодженої та ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства та судових проваджень.

Основна суть моделі полягає у тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками в дружньому для дитини середовищі – окремому облаштованому для цих цілей приміщенні.

«Я спілкувався з Президентом. Він дуже підтримує цю ініціативу  і хотів би, щоб такі центри з’явилися по всій Україні. Якщо брати те що відбувається в Європі, у Сполучених Штатах, таких центрів мало би бути в Україні мінімум 100. Ми сьогодні говоримо про пілотування одного, двох, трьох центрів. І Президент на нараді, спільній з Офісом генпрокурора, виступив за те, щоб запровадити один із таких центрів в Кончі-Заспі, в резиденції. На цій нараді були присутні правоохоронні органи, ми обговорювали створення робочих груп. Ми зараз говоримо про пілотування європейської моделі «Барнахус», а також моделі американської Children justice center або «Центр дитячого правосуддя». Як правило, вони дуже схожі, але можуть бути певні відмінності. Якщо ці центри не з’являться в Україні, ми будемо мати проблему, оскільки дитина знову буде наражатися на небезпеку, опитуватися або допитуватися по 10, 20, 30 разів і більше».  

Микола Кулеба планує, що результат від таких центрів буде вже за рік-два і таких центрів буде з’являтися все більше.

Метою пілотування моделі «Центру дитячого правосуддя в Україні» є розроблення методик роботи з дітьми для всіх учасників досудового розслідування та судового розгляду, залучення найкращих українських та іноземних експертів у галузі розслідування злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством щодо дитини.

Пілотний проект передбачає зміни до чинного законодавства для найшвидшого розслідування злочинів учинених щодо дітей. Зокрема допити дитини повинні бути у спеціально обладнаному та облаштованому для цих цілей приміщенні, періодичні допити має здійснювати одна особа, окрім того, їх кількість необхідно мінімізувати, а свідчення дитини, записані на електронний носій, мають стати допустимим доказом на етапі досудового розслідування.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Как всегда щирый проплаченный пистёж от цензора и пропахандолна хунты Шмули. А вот твои другие паны з bbc.com шо написали: "После 25 мая, когда стало известно, что Порошенко победил уже в первом туре выборов, Владимир Путин не стал поздравлять его с избранием. Кремлевский сайт вообще никак не отреагировал на выборы, равно как и на последующее оглашение результатов голосования избиркомом Украины."
----
У ТУПОГО, у неряхи, всегда разорваны рубахи!
Весёлый Роджер
Не сцы сыкло! Всё лежит надежно в облачном "сундучке" и ждёт суда над тобой! «Елена – 5 ноября 2020 - Ну так не даром отдают (ПОРНУХУ детскую),это хорошо.» Поэтому Украина с убийцами, насильниками, педофилами и ворами-керивниками и 3.14здует до Эуропы!
Жидов нет антисемитизм есть
Проблема в том, что все герои нации были антисемитами. Тут либо проблема в нации либо в жидах. Я не вижу проблемы в жидах. И жидов не вижу. Поэтому жиды видят проблему в нации: кроме антисемитизма нации нечего предложить.
гость
Хорошее дело - раскидать по понятиям как оно там чудится на западе про Россию. И обзорчик чатемхауса богатый на выводы. Раскатали по пунктам, но ни один из аналитунов этого талмуда - так и не ответил на вопрос "почему империалистическим хищникам должны быть интересны мифы и мотивы о постсоветских баранах, (первый пастух которых сбежал на тот же Запад, второй забухал, а последующие ударились или в самостийность или в суверенный гегемонизм)?". И кстати, косяк хлопцев с рустрата - "продажа своего суверенитета" в западной политике в обмен на защиту называется вассалитет. Или министериалитет, или сеньорат, или ещё чего-то там, в зависимости от формы домениального, сеньоратного или суверенного права. Ещё концептуальный косяк автора, в европ.праве различаются государственный, национальный, народный и суверенитет личности. Например: личность по своему "суверенитету" не может иметь суверенное "право войны и мира" от лица всего государства. Точно также как суверенное "право нации на самоопределение" не относится к личному желанию какого нибудь гражданского шпака поменять это самое гражданство -имеет право быть не согласным с чьим-то там суверенитетом, хоть это и прописано в Конституции как обязанность всякой личности защищать его. Или другой пример: когда некий, к примеру, безграмотный гражданин Романов Николай Александрович (2ой), 1868 года рождения, - берёт на себя суперправа "всеяроссийского суверена" и не выполняет их в народном, национальном и государственном масщтабе - это всегда заканчивается и для гражданина и для суверенитета хреново. Несмотря на то, что данный гражданин в титуле суверена себя объявлял императором 1шт, наследником 1шт, герцогом 4шт., самодержцем 5шт, царём 6шт, государём 7шт, великим князем 6шт, просто князем 14шт, и повелителем 12 раз. И всё это в одном лице в одно и то же время. Личность к суверенитету на практике не имеет никакого отношения просто из-за их различия между собой. Что знают на Западе, но видимо плохо осознают в рус.яз.политологии.
КОЛ В ПОПУ ЗАБИЯКЕ
Захлебнись своей мочой, пидорас! И убейся об стенку от бессильной злобы своей!
999
А скольким украинцам Зе сократил продолжительность жизни запретом производства на Украине "Спутника V"? Никакими фейковыми программами их уже не вернуть.