В Україні запрацювала перша білоруська онлайн-школа
Обществоhromadske.ua04 ноября 2020

В Україні запрацювала перша білоруська онлайн-школа

В Україні почала працювати перша білоруська онлайн-школа, яку організували білоруські біженці. Ця школа зможе видавати документи державного зразка України.

Про це повідомила організаторка школи, білоруська акторка та лідерка рок-гурту Naka Анастасія Шпаковська.

«Друзі, я ділюсь чудовими новинами. Ми стартуємо з нашою першою в Україні білоруською онлайн-школою. Такою потрібною і важливою для білоруських дітей», ㅡ сказала Шпаковська.

В інтерв'ю «Радіо Свобода» вона розповіла, що школа перший тиждень працюватиме у тестовому режимі. Наразі у ній всього двоє учнів — діти самої Шпаковської. Проте до них вже у понеділок, 9 листопада, зможуть долучитися інші діти.

Білоруська онлайн-школа юридично приєднана до двох приватних українських шкіл. Вчителі цих закладів викладатимуть основну навчальну програму для учнів російською мовою. Шпаковська пояснює ㅡ це тому, що зараз важко знайти українського вчителя, який би викладав українську шкільну програму білоруською мовою.

«З інших предметів у нас є лише два варіантиабо російська, або українська мова викладання. Ми вибрали російську, бо діти вже вчились російською мовою в Білорусі», ㅡ сказала Шпаковська.

Залучення українських викладачів дозволить учням онлайн-школи отримати український сертифікат державного рівня. Організаторка зазначила, що у школі будуть сформовані класи з 4 по 10 з поглибленим вивченням математики, англійської мови та програмування.

Нагадаємо, у вересня Анастасія Шпаковська повідомляла про відкриття першої білоруської онлайн-школи в Україні, яка працюватиме як повноцінний навчальний заклад, а не освітні курси. У цій школі діти мають вивчати білоруську мову, літературу та історію, а також англійську мову та ІТ-технології.

За словами організаторки, така школа ㅡ необхідність для білоруських сімей, які змушені були мігрувати з країни через політичну ситуацію.

Білоруські біженці в Україні

З початком протестів у Білорусі до України тікають незгодні з режимом Олександра Лукашенка та ті, кого переслідує білоруська влада. Загалом виїжджають найактивніші люди: студенти, фахівці IT та інтелігенція.

Протести в країні тривають вже третій місяць. Протестувальники обурені офіційними результатами президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Учасники протестів, як і низка країн Євросоюзу, США, Велика Британія, Канада та Україна, не визнають цих результатів.

Хто ці люди, чи допомагають їм у нашій країні, чого вони очікують і коли планують повертатися ㅡ читайте у матеріалі Ксюші Савоскіної «Якщо свобода не йде до нас, то ми підемо за нею». Історії білорусів, які виїхали з країни».

Написать комментарий
Авторские статьи