Обществоyaizakon.com.ua24 мая

В Україні запроваджено новий вид військової служби: деталі

nk_hauz/-masktg6syrmpv893lgl.jpg

В Україні запроваджено новий вид військової служби – «за призовом осіб із числа резервістів в особливий період».

Про це під час онлайн-брифінгу щодо актуальних питань служби у військовому резерві начальник відділу служби у військовому резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олександр Архіпов, пише «Я і Закон».

Впровадження служби у військовому резерві в Збройних Силах України розпочато ще 2006 року. Тоді нам допомагали представники багатьох провідних країн світу, таких як Франція, Німеччина, Естонія та інших.

До початку російської збройної агресії, служба у військовому резерві в Збройних Силах України проводилась виключно на добровільних засадах, тобто резервісти укладали контракти про проходження служби у військовому резерві з командирами бойових військових частин та проходили підготовку на зборах у складі своїх штатних підрозділів під час навчань і тренувань. Кількість таких резервістів, а також обсяги їх підготовки того часу були незначними.

З початком російської агресії резервістів завчасно викликали до бойових військових частин на навчальні збори та, згодом, призвали під час мобілізації. Тож виникла потреба кардинально змінювати підходи до служби у військовому резерві.

Готовність негайно стати на захист Батьківщини резервісти вкотре підтвердили під час дії правового режиму воєнного стану у грудні 2018 року.

Відтепер, щороку, 18 травня Україна святкує професійне свято резервістів – громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні перебувають у готовності будь-коли стати до лав українського війська.

Саме цього дня, шість років тому, Указом Президента України започатковано формування військового оперативного резерву, який нині став надійною складовою сил оборони країни.

Нагадаю, що 23 квітня поточного року набув чинності закон, який ініційовано Президентом України.

Основною його метою є створення законодавчого механізму, який дозволятиме оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх складових сил оборони держави в особливий період, без необхідності оголошувати чергову мобілізацію.

Роботу над цим Законом Генеральний штаб розпочинав ще на початку 2019 року в тісній взаємодії з фахівцями Офісу Президента та Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Окремі слова вдячності висловлюю і представникам Ради резервістів Збройних Сил України, які активно брали участь у його підготовці та розробці.

Крім інших питань, Закон запроваджує новий вид військової служби – «військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Отже, в особливий період, на таку військову службу можуть бути призвані резервісти, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та ті, які зараховані до військового оперативного резерву.

На громадян, яких можуть призвати в особливий період на нову військову службу, поширюватимуться ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Резервісти також отримали можливість мати відстрочки від такого призову.

Законодавче врегулювання призову резервістів створює сприятливі умови для захисту національних інтересів держави.

💬 Последние комментарии
Курдам на смех
Либералы, то есть жиды? Умные ребята! Не слабо так своей головой работают на себя.
-------
Если начнётся махаловка то достанет многих даже тех кто просто рядом стояли-эрдоган это понимает.Насчет камней-хорошо известно кто спровоцировал,организовал разбрасывание камней и не даёт их собрать.
Калек Ционер
И чего её там Кайли без ног кличут?
-------
Если бы СССР сбивал самолеты Германии залетающие на его територию то немцам пришлось бы наступать неподготовлеными и армия союза была бы готова больше то фашисты так бы далеко не зайшли.Небыло бы фактора неожиданости, были б неподготовленые в кулак войска и сбитая самоувереность до последнего солдата в фашисткой армии.Уступки агресору уверяют его в силе и избраости.
ALWAS
"Во Франции тем временем горячо обсуждают статистику региона Луары, опубликованную в Twitter. Из неё следует, что в ковидных стационарах здесь находятся в 11 раз больше вакцинированных пациентов, чем тех, кто отказался от прививок." При этом во Франции привито 70% населения. То есть среднее число привитых превышает число непривитых в 2,3 раза. Почему же в больницах привитых в 11 раз больше, а не в 2 хотя бы?
ALWAS
Сравните с Беларусью, панове. По числу заболевших и умерших. В пересчёте населения. Хотя сколько нас в Незалежной- мало кто знает.....
=======
Если идёт война почему противнику пзволяем готовится ,нацеливатся ,накачимать военную мощь.Его нада глушить на взлете.когда он розбалансирован ищё не кулак...
Авторские статьи
Авторские статьи31м. назад
Болтон спасает Украину
Авторские статьи45м. назад
Джангиров. Зачем Россия "захватывает Украину" в американских СМИ. ВИРУС ПРАВДЫ
Авторские статьи1ч. назад
В ООН предупредили – Украина на пороге катастрофы 1
Новости дня2ч. назад
«Прививки не помогли»: смертность в США от COVID-19 побила рекорды довакцинного 2020 года 6
Авторские статьи3ч. назад
Выбить большинство из-под Зеленского. Найдет ли "Слуга народа" в Раде голоса за главные законы
Новости дня3ч. назад
«Переворот» и вражда с Ахметовым: что мировые СМИ написали о пресс-марафоне Зеленского
Авторские статьи3ч. назад
«Джонни взял ружьё». Как журналист Бутусов «палил» по Донбассу. Разбор истории 1
Топ новость29 нояб.
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич" 1
Новости дня29 нояб.
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3