Обществоsvoboda.te.ua1 дек.

В Україні з’явиться День борщу

nk_hauz/JXA1GqpnR.jpeg

Верховна Рада хоче встановити День борщу. Відповідна ініціатива у виді проекту постанови № 6361 30 листопада з’явилася на сайті українського парламенту. Серед ініціаторів проєкту постанови народні депутати від “Слуги Народу” з Тернопільщини Євгенія Кравчук та Володимир Гевко.

— Кожного року на Тернопільщині у місті Борщів відбувається фестиваль “Борщівської вишиванки” та фестиваль “Борщ’їв”. На цю подію щоразу з’їжджаються тисячі туристів з різних куточків нашої країни. За кілька днів фестивалю гості можуть придбати вишиванку та спробувати різні види борщу, які готують на Тернопіллі. Ми хочемо, щоб ще більше людей дізнались про ці давні традиції, захоплювались ними та продовжували. Також це чудова нагода для підтримки українського духу та популяризації чогось винятково українського. Маю велику надію, що борщ буде внесено до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. А ми вже найближчим часом піднімемо статус нашого фестивалю на ще вищий рівень, — підсумував Володимир Гевко.

Згідно пропозиції нардепів День українського борщу пропонують відзначати у другу суботу вересня, саме тоді, коли на Борщівщині відбувається фестиваль “Борщівська вишиванка” та фестиваль “Борщ’Їв”.

— Борщ – наш, і це безсумнівно. Скільки господарів і господинь, стільки і варіантів рецепту цієї страви. Ми настільки любимо борщ, що з колегами зареєстрували проєкт постанови «Про встановлення Дня українського борщу», — наголосила Євгенія Кравчук. — У вересні ми мали Фестиваль борщу у Борщові на Тернопільщині, де і я встигла побувати та скуштувати оригінальні варіації страви. А ще поповнити колекцію вишиванок на “Борщівській вишиванці”. Кожний населений пункт Борщівської громади представив свій борщ, який за самобутніми рецептами готують місцеві господині, — наголосила Євгенія Кравчук.

Також варто додати, що цьогоріч за підтримки Володимира Гевка розпочали ремонт дороги Чортків — Борщів. Таким чином туристи та гості фестивалю зможуть без проблем та з комфортом дістатись до фестивальної локації.

nk_hauz/57UJG3png.jpeg

💬 Последние комментарии
е
так это ж ТЫ тут всех призываешь воевать во славу америки, а как появилась реальная возможность этого - так сразу в кусты! ...и кстати до сих пор жду ответа на вопрос ГДЕ была ты когда Роджера отправили в Афган? про то что ты жрала от пуза и холодильник был набит дефицитом все уже знают...
е
вот и не взбухай тогда, что в твой адрес прилетает малая часть тех же ругательств, что позволяешь себе ты....
е
начинай с себя! ПОВТОРЯЮ для тебя тупой: как ты к людям так и они к тебе, дошло недоумок??
Елена
Ты не я,я не ты, поэтому по себе людей не суди.
Елена
Та пиши шо хочешь и ТП и ДБ ,попка ты дурак,обезьянничаешь повторяя чужие слова.
Елена
Той кто не украинец и не жил на Украине учит меня как правильно українською писати,знаю я козлоослик,знаю ,по русскому написала,ты по-ходу лучше мову знаешь чем я,не за этотт случай говорю,не за этот.
Гость
И запах повсюду не тот...