В Україні з'явиться музей Івана Марчука
Обществоmeta.ua13 июня 2021

В Україні з'явиться музей Івана Марчука

Президент Зеленський своїм указом розпорядився створити музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука. Протягом місяця уряд і представники творчої громадськості повинні розробити концепцію щодо створення музею, а також забезпечити його інформаційну кампанію.

Також на Кабмін покладено обов'язок виділити кошти на реконструкцію будівель, в яких буде розміщуватися музей. Розглядається можливість і благодійної допомоги при створенні центру Івана Марчука.

12 травня Володимир Зеленський разом з дружиною побував на виставці художника, привітавши його з 85-м днем ​​народження. В ході спілкування Зеленський виступив з ініціативою створення музею одного з найвідоміших майстрів пензля сучасності.

Довідка. Іван Марчук народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка нині Тернопільської області. У роки радянської влади роботи художника заборонялися, а сам він переслідувався радянськими спецслужбами.

Під час "перебудови" Марчук покинув Україну і жив за кордоном. Тут до нього прийшов довгоочікуваний успіх і слава. У 2001 році Іван Степанович повернувся на батьківщину. У 2007 році британське видання The Daily Telegraph включило українського художника в число ста найвидатніших геніїв сучасності.

Написать комментарий