Обществоwww.ukrinform.uaSep 14

В Україні з'являться 28 нових шелтерів для жертв домашнього насильства - Зеленська

В Україні до грудня цього року планується створити 28 нових притулків для жертв домашнього насильства, також будуть створюватися денні центри допомоги і служба швидкого реагування.

nk_hauz/DIYVm-I7R.jpeg

Про це розповіла дружина Президента Олена Зеленська в інтерв'ю виданню "Кореспондент", повідомляє Укрінформ.

За її словами, в Європі на кожні 10 тис. населення країни має бути одне місце в шелтері, а в Україні до 2021 року було 16 притулків, тобто навіть не в кожній області.

"В 2021 року ми робимо справжній ривок - згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом Міністрів, тільки до грудня має бути створено 28 нових шелтерів. Окрім них створюватимуться ще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає рішення піти з дому, можна було прийти і проконсультуватися так, щоб ніхто з сусідів і близьких не знав про це. Створюється служба швидкого реагування: 40 мобільних бригад, які мають займатися лише питаннями насильства в сім'ї. Для них буде придбано 40 автівок", - зазначила перша леді.

Зеленська нагадала, що в середині літа уряд виділив субвенцію в розмірі близько 275 млн грн для фінансування запуску притулків, денних центрів і спеціальних служб у поліції.

Крім того, дружина очільника держави наголосила, що з жертвами домашнього насильства має проводитися також психологічна робота.

"Жертва домашнього насильства може зателефонувати на гарячу лінію 15-47. Вона може зателефонувати в службу соціальної допомоги. І її перенаправляють у шелтер. Або соціальна служба викличе поліцію, і вони її відвезуть до шелтеру. Там надається первинна юридична допомога, зокрема якщо у людини просто немає документів. Там вона може перебувати від трьох до шести місяців. Там і для дітей є все необхідне", - пояснила Зеленська.

Перша леді розповіла, що тенденція масштабів домашнього насильства "лякає", особливо помітне його зростання під час локдауну.

"У домашньому насильстві теж є гендерний перекіс - серед жертв більше жінок. Хоча останнім часом ми починаємо виявляти, що і багато чоловіків теж наражаються на фізичне насильство з боку жінок у родині. Психологічне насильство, перш за все", - акцентувала вона.

Зеленська наголосила на тому, що завдання держави в цій сфері - захистити жертв і покарати кривдника, а ще - змінити ставлення до цього, дати зрозуміти, що говорити про насильство не соромно і що насильство - це не норма.

💬 Последние комментарии
Ы
У тёти, бедняжки, черепно-мозговая травма. Не обращайте внимания. Осень. Обострение. 30 серебреников...
Ы
Эк, несёт жопорожца. Уж советовал таблетки, не помогает, болезному. Ну, дрищи дальше, бедолага.
Подвирья Скотыняк
бедный Оруэл даже не знал что писал свой "Скотный двор" про Украину будущего
Starый Йухан
Украинство головного мозга - тяжёлая форма психического расстройства.
Весёлый Роджер
ОЙ да нЫчого вони ны зробили! Так тут Шмуля пропа_Хандон брешет! Там уси трубы из картону, писли першого дождичка размокнуть. Шо не верите? А чаму? Ну а как иначе, ведь все же на Украине верят, если у четверг, писли дождичка, на Лысой горе, засвистят раки гимн - щенывмырла, то зразу щирые скакуны запанують! Ось воно як!
Весёлый Роджер
ЭЙ мудак бандеровский! А вот это ты тогда на фуя написал? "Там статья третья с верху вниз,как деньги улетают из России за границу."??? То есть, если Порошенко пиСдит гроши у Панаму - цэ файно, а вот москалям НЫ, им дулю! Вот ты тварь продажная, сосун пиндосов!
Весёлый Роджер
«Елена – 27 июля 2020- Роджер всё врёшь,на майдан люди вышли за лучшую жизнь,за европейский уровень жизни,а не просто так. …» «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.» «Елена -22 февраля 2020 -…в 2014 году события на Майдане увели Украину из зоны влияния Москвы,я думаю на очень долго.»«Елена 08 августа 2019 ….,я же тысячу раз говорила, Америка с нами и Запад тоже,а значит что?Это значит что деньги дадут,им это недорого, ещё напечатают,на фоне своих печатаний денег…» Даже ШЕСТЬ доллярив, казали паны шо напечатают, с портретом Зели!!! Як цэ файно, Зеленский на зелений бумажке! «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, …» А Сеня Кролик – вор высшей жидоxoxлячей категории!