В Україні з'являться свої "шерифи". Що робитимуть і чим відрізнятимуться від дільничних
Обществоnews.finance.ua10 августа 2020

В Україні з'являться свої "шерифи". Що робитимуть і чим відрізнятимуться від дільничних

У Міністерстві внутрішніх справ України анонсували подальшу реформу поліції. Замість звичних дільничних, в областях з’являться правоохоронці нового формату – поліцейські офіцери громади.

Як пише OBOZREVATEL, проект “Поліцейський офіцер громади” був запущений навесні 2019 року, і як обіцяли в МВС, до кінця 2020 року він почне працювати на всій території України. Один з смислів реформи – зробити поліцейського ближчим до людей.

На сьогоднішній день через брак кадрів у Нацполіції за одним поліцейським закріплено відразу кілька дільниць, за які він відповідає. Тепер передбачається, що кожен офіцер буде працювати тільки на території своєї громади і займатися лише її проблемами.

У Нацполіції зазначають, що головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з жителями і щодня забезпечувати порядок на своїй території.

Для того, щоб поліцейський офіцер громади міг гідно виконувати свої обов’язки, він буде забезпечений особистим службовим автомобілем, обладнаним робочим місцем і зарплатою від 14 тисяч гривень. Крім того, всю документацію правоохоронець буде вести в електронному вигляді.

Як розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Володимир Богоніс, поліцейський офіцер громади серйозно відрізняється від дільничного, як за рівнем професіоналізму, так і за функціональними обов’язками.

“Поліцейський офіцер громади втілює в собі чотирьох правоохоронців одночасно – це дільничний, патрульний поліцейський і ювенальний поліцейський. А також це поліцейскій-“дозвільник”, який контролює обіг зброї, дозволи на неї та її зберігання”, – розповів Богоніс.

Правоохоронець додав, що офіцер буде зобов’язаний звітувати перед громадою, а якщо його робота не буде задовільною, то “поліцейський там працювати не буде”.

1 комментарий

Написать комментарий
  • УКР
    10 августа 2020
    А индейцы будут? Или когда землю продадим - сделаем резервации украинцев (индейцев) и соответственно введем должность ШЕРИФ. Каждые пять лет будем избирать, ну а кули.
    Ответить
Авторские статьи