В Україні змінять правила декретної відпустки
Обществоdilo.net.ua22 июля 2020

В Україні змінять правила декретної відпустки

Чоловік і жінка зможуть ходити у таку відпустку по черзі.

В Україні готують кардинальні зміни в законодавстві про декретну відпустку. Про це з посиланням на РБК-Україна пише Радіо трек.

Віцеспікера Верховної Ради Олени Кондратюк зазначає, що “ментальні матріархальні стереотипи”, які вселили українцям, заважають нам зрівняти в правах і обов’язках по догляду за дитиною чоловіків і жінок.

Тому в парламенті готують законопроєкт, який допоможе зрівняти права й обов’язки обох батьків. Згідно з ним, декрет зможуть брати батько і мати дитини по черзі. Чому ви не можете побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина місяць в декреті? До речі, законодавство це теж ми зараз хочемо прийняти, щоб мали можливість і чоловік, і дружина йти в декрет. Нічого тут складного немає”, – сказала Кондратюк.

Згаданий законопроєкт №3695 пропонує такі зміни:

  • Якщо чоловік захоче взяти відпустку замість жінки, він повинен принести своєму роботодавцю довідку, що дружина відмовилася брати декрет (його потрібно взяти на місці роботи жінки).
  • Жінки з двома дітьми й більше мають право на щорічну додаткову відпустку. Нині ж таке право отримають і чоловіки.
  • Після народження дитини батько отримає право на оплачувану 14-денну відпустку (якщо він живе з матір’ю дитини, незалежно від штампа в паспорті). Її можна буде використовувати протягом трьох місяців з моменту народження дитини.

До слова, на сьогодні рівні права на декретну відпустку надаються у 22 з 28 країн Європейського Союзу.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Wetal
    22 июля 2020
    В укропии есть ещё понятие чоловик та, жинка? - слава укропии. А як же гейропа?
    Ответить