Обществоdilo.net.uaJun 23

В Україні змінять робочий день: до чого тут пандемія

nk_hauz/-mascmmqnbiob_zkicca.jpg

Кабінет міністрів постановою №500 ухвалив рішення змінити час початку робочого дня в Україні. Регіональні комісії вже найближчим часом повинні з урахуванням нових вимог обговорити з роботодавцями та затвердити графіки таким чином, щоб уникнути скупчення людей вранці.

Чинні карантинні обмеження продовжили, а разом з тим роботодавцям рекомендували перенести початок робочого дня на пізніший час. Мовляв, у такому разі це дозволить зменшити потоки людей і тим самим знизить ймовірність зараження.

Про це пише Обозреватель.

Як припускають в уряді, працювати під час карантину українці повинні з 9-11 годин дня, а не з 8-9, як було раніше. Наприклад, о 10-й годині Кабмін пропонує відкриватися:

  • магазинам;
  • СТО;
  • поштовим відділенням;
  • спортивним залам;
  • офісам страхових компаній;
  • закладам освіти;
  • соціальним службам.

Також з 10-ї години працюватиме Пенсійний фонд, центри надання адміністративних послуг, установи соціального захисту, а органи влади – з 8-ї години ранку.

“Якщо всіх перевести на роботу з 10-ї години, то ми побачимо, що скупчення людей залишилося, але якщо раніше концентрація була о 8-9 годині, то зараз буде о 10-11 годині. Тому хтось повинен виходити на роботу о 8-й годин, хтось – об 11-й”, – передбачає юрист Олександр Плахотник.

При цьому експерт додає: якщо буде інструкція, наприклад, для продуктових магазинів відкриватися з 9-ї ранку, а вони продовжать працювати з 7-ї, цілком можливо, що їх можуть оштрафувати на 17 тис. грн за порушення карантинних обмежень.

“Ті, хто працює цілодобово, теж, ймовірно, мають свої другі зміни перевести на той час, за якого працівники не будуть в годину пік добиратися на роботу. Але це все залежить від того, як рішення пропишуть територіальні комісії”, – додає Плахотник.

Роботодавці самі повинні ухвалювати рішення, як вони розділять робочий час, кого переведуть на дистанційну роботу тощо.