В Україні зникає найбільший незаселений острів
Обществоgreenpost.ua04 сентября 2020

В Україні зникає найбільший незаселений острів

Найбільший незаселений острів Європи Джарилгач може незабаром зникнути з української карти. Острів страждає від напливу відпочивальників, браконьєрів та гор сміття, заявив  голова ГО "Українська природоохоронна група", член науково-технічної ради Джарилгацького нацпарку Олексій Василюк, передає GreenPost.

“Джарилгач може повторити долю Кирилівки, яка перетворилася на два ряди готелів без природи. У сезон відпочинку на острові можна побачити десятки тисяч відпочиваючих, які залишають за собою гори сміття та руйнують недоторкану природу. Гостей острова зустрічають кілограми туалетного паперу”, - описав ситуацію Василюк. 

Голова ГО "Українська природоохоронна група" додав, що Джарилгач, який є прихистком для багатьох тварин і птахів із Червоної книги, страждає від браконьєрів. За його словами, на острові через кожні 20 метрів стоять сітки для вилову креветки. Рибалки виловлюють морських коників і крабів, які занесені до Червоної книги.  Інспектори це не контролюють. 

Джарилгач - це острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Адміністративно належить до Скадовського району Херсонської області. Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить у Національний природний парк “Джарилгацький”. Загальна протяжність острова із заходу на схід становить близько 42 км. 

Написать комментарий
Авторские статьи