Обществоwww.nta.ua1 дек.

В українських магазинах пластикові пакети стануть платними

nk_hauz/J7ei2jt7g.jpeg

В українських магазинах з 10 грудня 2021 року одноразові пластикові пакети стануть платними. Їхня ціна становитиме від 2 до 3 гривень за торбинку.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України.

Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів надають три місяці.

nk_hauz/ANcW2Cpng.jpeg

Скільки коштуватимуть

Ціни на пакети будуть такими:

  • пакет без ручок і без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок з бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет з ручками і з бічними складками – 3 грн.

Використовувати пластикові пакети буде заборонено в усіх сферах обслуговування, їх надаватимуть лише за гроші.

На які пакети діятиме заборона

nk_hauz/lrFWhjt7g.jpeg

Отже, забороняється використання:

– надлегких пластикових пакетів;

– легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;

– оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Виняток становлять біорозкладані пакети для упаковки у виробництві.

Які можна буде використовувати

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети та пакети, призначені для пакування або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду. Йдеться про надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів, глибиною до 345 міліметрів та довжиною до 450 міліметрів.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила за основу цей законопроєкт восени минулого року. У червні 2021 року парламент схвалив документ у другому читанні. 7 червня Володимир Зеленський підписав проєкт закону.

Автори законопроекту пропонують стимулювати попит на виробництво біорозкладних пакетів, але не тих, що зараз продаються в магазинах як біорозкладні (насправді це так звані оксорозкладні пластикові пакети, які завдають шкоди довкіллю), а вироблених із крохмалю та целюлози.

nk_hauz/MCKZ2CtnR.jpeg

Як каратимуть

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 грн.

А як в Європі

Країни ЄС вже давно напрацьовують законодавчу базу для стимулювання людей відмовитись від пластику. Деякі країни прийшли до повної або часткової заборони реалізації пакетів, інші запровадили додатковий збір з внутрішніх виробників та імпортерів або роздрібних продавців.

Є країни, які використовують додаткову фіксовану плату, що стягують зі споживачів у пунктах продажу або поєднання заборони і фінансового збору, коли, наприклад, запроваджується заборона на тонкі пластикові пакети та збір щодо міцних пластикових пакетів.

У Франції діє заборона на розповсюдження пакетів, але немає покарання за її порушення. В Італії не можна продавати та використовувати пакети, а порушникам доводиться платити 500 євро штрафу. У Бельгії не можна продавати та використовувати одноразові пакети завтовшки до 0,015 мм. Молдова теж уже заборонила розповсюдження пластикових пакетів, а порушники мають заплатити штраф до 700 доларів (крім пакетів завтовшки до 0,015 мм).

nk_hauz/s5tZ2Cpng.png

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
НЕт Шмуля не буду тебе соболезновать! Так тебе старому ПЕРДУНУ и надо! Не учил сука мову - получи в своё свиное рыло, от твоих коханных трудоЭбливых запизденский рагуль! Ты чуешь дедуль?
Весёлый Роджер
Шмуля срань ты пархатая, тебе лишь бы тут высрать, иного у тебя НЕТ! Ну МУДАК, НУ ДЭБИЛ продажный! И ведь эта МРАЗЬ считает себя умнее других, что вот так умеет всё тут обсерать! Ну жидобандер чистокровка!
Елена
Вчера попала на бабки , четверо галычан два часа драли на морозе меня в жопу и не дали не копейки, а выбили последний зуб … сказали что я их обслужила не на мове … Рагули конченые !
Игбун Хохлов
Это не ложь, а искусство дипломатии. Ложь, это когда кролик обещал снизить цену на газ до 70 долларов, а поднял до 300. Ложь, это когда Зеля обещал окончить войну на Донбассе, а сам вводит туда дополнительные войска. Ложь, это когда нацистскую диктаторскую недострану укрАину с кучей запретов называют свободным демократическим государством. Вот это ложь.
Елена
Всю правду тоже нельзя говрить, замалчивание одно из видов лжи,но то такэ, национальные интересы обязывают, например Роджер при обстреле Славянска ноши в руки и сдымил,растворился в облачной пыли,херой, защитник,хе,шкурой рисковать ни,ни,чмо Роджер позорное , булкохруст одним словом, кого-то на смерть посылать всегда они такие готовы,а сами никогда,это же классика,за редкими исключениями.
Елена
Не шали.
Елена
Хе,хе, толерантный ты наш,хе.