Обществоtrubyna.org.ua14 янв.

В Ужгороді незабаром відкриють пішохідно-велосипедний перехід зі Словаччиною

nk_hauz/-lyujbbjiay40rloakb5.jpg

У рамках реконструкції пропускного пункту “Ужгород” на українсько-словацькому кордоні вже завершено будівництво переходу для пішоходів та велосипедистів.

Як відомо, ще до 2007 року існував пішохідно-велосипедний перехід на пункті пропуску “Ужгород”. У 2007-у році його закрили на тимчасову реконструкцію і через півроку мали побудувати новий пішохідний коридор і відкрити його знову.

Але не відкрили досі. Ще у 2016 році, коли стало зрозуміло, що Євросоюз відмінить візи для українців і це призведе до великих черг на кордонах, тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звертався до української влади негайно відновити пішохідно-велосипедний перехід на ПП “Ужгород”.

Ще до 2015-го року Словаччина провела на своїй половині пункту пропуску реконструкцію пішохідно-велосипедної доріжки. Тоді взагалі на реконструкцію ПП з Україною Вишнє Нємецке-Ужгород словаки виділили 1,7 млн. євро. Доріжку зробили і чекали цього ж від України.

Більше того, уряд Словаччини вже навіть надсилав ноту Україні. Але наш уряд гальмував цей процес.

“На сьогодні немає жодних технічних причин, які перешкоджали б відновленні пропуску пішоходів в Ужгороді. Навпаки, Словаччина чекає на це з нетерпінням. Бракує тільки згоди Києва — повідомило словацьке Міністерство фінансів. — Міністерство фінансів СР листом датованим на 3 лютого 2016 попросило Міністерство закордонних справ і європейських питань СР відправити дипломатичну ноту українській стороні з висловленням згоди на початок білатеральних переговорів для зміни Угоди між урядом Словацької Республіки та урядом України про кордонні переходи на спільних державних кордонах . Міністерство фінансів досі не отримало відповідь української сторони на вищевказану дипломатичну ноту — пише прес-служба Міністерства фінансів”, – повідомляло видання “Порт Європа”.

Навіть частина народних депутатів Верховної Ради України просило тодішній уряд Гройсмана докласти зусиль, щоб пішохідно-велосипедний перехід на ПП “Ужгород було відновлено. До речі, серед цих депутатів не було жодного закарпатського.

Влада тоді запевняла, що перехід буде відновлено в рамках крупного європейського проекту реконструкції українських пропускних пунктів на кордонах з Євросоюзом.

На реконструкцію КПП “Ужгород Євросоюз виділив за спеціальною програмою 4 мільйони євро. Будівництвом мали опікуватися наші митники. Однак сама ДФС зізналася, що з усього гранту використала лише 153 тисячі євро. Відповідно, Євросоюз припинив фінансування, бо розчарувався нашими корупціонерами.

Слідчі прокуратури таки проводили слідство, куди ж поділися кошти і чому об’єкти не були реконструйовані. Як виявилося, до розтрати європейських коштів був причетний і глава Закарпатської митниці. Йому приписували розтрату майже 13 млн. грн. Злодія знайшли, але кому від цього легше? Адже ПП так і не починали реконструювати.

І лише на початку 2019-го року таки віднайшлися кошти, щоб провести реконструкцію ПП “Ужгород”. Почалися роботи. Підрядники пообіцяли, що зроблять все якісно і швидко. Навіть пообіцяли, що реконструкція буде завершена вже восени 2019-го року.

Але вже 2020 рік, а робіт ще багато. Тим не менше, на ПП таки буде відновлено пішохідно-велосипедний перехід. Більше того, тут вже виклали бруківкою та встановили огорожу вздовж пішохідно-велосипедного переходу.

💬 Последние комментарии
е
При выезде с территории аэропорта его кортеж повернул через двойную сплошную и ему ОПЯТЬ ни чего не было! Так говоришь брехло, не неприкасаемых??)))
е
Расскажи как о отношении ТВОИХ майданных кумиров к простому населению.. Давай не стесняйся, поведай о том КАК поднятие тарифов и цен на ВСЕ с одновременным разваливанием промышленности и лишением/задержкой зарплат ПОМОГАЕТ простому и населению жить???? Ну брехло, продажное???
е
Ты о себе?))) таки да твой ТРЫНДЕЖ всегда ни о чем, НИКОГДА ни какой конкретики!
Елена
Не о чём,просто трындеж.
Елена
Кто-то там сказал что рост ВВП России с 1991 года вырос на 30% , Роджер сказал что это двигатели прогресса,и это в первую очередь не в пользу промышленности,а в пользу природных ресурсов,это вэлыкэ досягнення,просто супер, Роджер дебил дебилом, ещё и как человек подонок плохо относящийсяк простым трудягам,считающиф их ленивыми неудачниками,что можно сказать о таком персонаже,вот потому я его так и люблю,в Китае как говорится всё происходит под чутким управлением руководящей и направляющей,чтобы там Роджер не говорил.
е
Опять ты свой опыт и мечты другим приписываешь...не надоело, подмостовая ты наша??
Бенидикт Спиноза
Автору срочно нужно занятся самолечением... Не в количестве знаков измеряется качество текста! Поэтому российских кандидатов от российских же наук на Западе и не признают и даже за людей не считают.