Вчені дізналися, який процес посилює відчуття щастя
Обществоglavred.info8 дней назад

Вчені дізналися, який процес посилює відчуття щастя

Насолода короткостроковими приємними заняттями, які не призводять до досягнення довгострокових цілей, сприяють щасливому життю.

Про це повідомляється в новому дослідженні Цюріхського університету і Університету Радбауда в Нідерландах. Таким чином, дослідники наполягають на більшій оцінці гедонізму в психології, повідомляє Science Daily.

Час від часу ми всі ставимо перед собою довгострокові цілі, такі як, нарешті, прийти у форму, їсти менше цукру або вивчати іноземну мову. Дослідження присвятили багато часу на з'ясування того, як можна досягти цих цілей більш ефективно. Переважна думка полягає в тому, що самоконтроль допомагає розставляти пріоритети над довгостроковими цілями, а не миттєвим задоволенням, і що, якщо ви добре володієте собою, це зазвичай призводить до більш щасливого і успішного життя.

"Настав час переосмислити", - говорить Катаріна Бернекер, дослідник в області мотиваційної психології в Цюріхському університеті. "Звичайно, самоконтроль важливий, але дослідження саморегуляції повинні приділяти стільки ж уваги гедонізму або короткострокового задоволення", - додає вона.

Бернекер і її колега Даніела Беккер з Університету Радбуда розробили опитувальник для оцінки здатності респондентів до гедонізму, тобто їх здатності зосередитися на своїх насущних потребах, а також отримувати задоволення від короткострокових задоволень. Вони використовували анкету, щоб з'ясувати, чи розрізняються люди по своїй здатності переслідувати гедоністичні цілі в різних контекстах, і чи пов'язана ця здатність з благополуччям.

Вони виявили, що деякі люди відволікаються нав'язливими думками в моменти розслаблення або задоволення, думаючи про дії або завдання, які вони повинні робити замість цього.

"Наприклад, лежачи на дивані, ви можете думати про спорт, яким ви не займаєтеся, - говорить фахівець. "Ці думки про суперечливі цілі підривають нагальну необхідність розслабитися", - вважає експерт.

З іншого боку, люди, які можуть в повній мірі насолоджуватися собою в таких ситуаціях, як правило, мають більш високе почуття благополуччя в цілому, а не тільки в короткостроковій перспективі, і менш схильні до депресії і тривоги, серед іншого.

Більше не завжди краще

"Переслідування гедоністичних і довгострокових цілей не повинно суперечити один одному", - говорить Бернекер. "Наше дослідження показує, що обидва вони важливі і можуть доповнювати один одного в досягненні благополуччя та гарного здоров'я. Важливо знайти правильний баланс у повсякденному житті", - зазначає вона.

"Завжди вважалося, що гедонізм, на відміну від самоконтролю, є більш легким варіантом", - говорить Бернекер. За її словами, насправді насолоджуватися своїм гедонистическим вибором не так просто для всіх з-за цих відволікаючих думок.

Свідоме планування

В даний час це актуальна проблема для більшого числа людей, що працюють вдома, оскільки середовище, в якому вони зазвичай відпочивають, раптово асоціюється з роботою.

Отже, що ви можете зробити, щоб більше насолоджуватися часом відпочинку? Дослідники підозрюють, що свідоме планування і встановлення обмежень на періоди задоволення можуть допомогти більш чітко відокремити їх від інших видів діяльності, дозволяючи задоволенню проходити більш спокійно.

10 комментариев

Написать комментарий
 • Елена
  8 дней назад
  Вот я ,а то не я.Я маладая и красивая Леночка.
  Ответить
  • гость
   8 дней назад
   Елена
   Отставной прапор на почве нежеланий жены к поцелуям, мозгами поехал(а)
   Ответить
  • Гость
   8 дней назад
   Елена
   ....ЛЕНКА ТЫ НА МИНЕ ПОДОРВАЛАСЬ?.........
   Ответить
   • Елена
    8 дней назад
    Гость
    Была бы мина,там было бы видно взрыв и разлетающиеся элементы и осколки,тоя на батуте.ха.
    Ответить
    • Гость
     8 дней назад
     Елена
     .....твои соседи из катапульты стрельнули тобой в ЭвроПУ....
     Ответить
     • Елена
      8 дней назад
      Гость
      Хорошо ,из катапульты хорошо,это лучше чем на ядре как Мюнхгаузен.
      Ответить
      • Гость
       8 дней назад
       Елена
       .....да разница не большая - в любом случае летальный исход при приземление.....но у меня к тебе большая просьба- захвати с собой серуна старого петрушку ,и сбрось его где нибудь на мусорке в польше......
       Ответить
       • Елена
        8 дней назад
        Гость
        Слушаюсь и повинуюсь мой господин,ха,как джин из Волшебной лампы Аладдина говорил,ха,хотя смысла нет,свинья и там интернет найдёт и оттуда ср...ть будет.
        Ответить
       • Весёлый Роджер
        8 дней назад
        Гость
        Да не надо никого оставлять! Надо щоб був Вань вей тыкет для обоих и усё! Там тоже можно дупой працювати, вот и будут они с Петром - пыдары на пару, Шмуля - Марийка, а Петро - Тамара! Они же тут ходют а-синхронно парой, но ни хрена ни санитары!
        Ответить
        • Елена
         8 дней назад
         Весёлый Роджер
         Мы с Тамарой ходим парой,мы не ходим на гулянки,мы с Тамарой лесбиянки,ха.шучу,я пордрядчная женщина,да и Роджер не гей,то я так ,шутила,не хочу его обвинять в том ,чего он не делал,бо я не такая брехуха как он.Слава Украине!
         Ответить
💬 Последние комментарии
ну и ладненько
затратность агрохолдинга видна, когда дилехтора привозят свои жэ на совещания. машинки такие ...
решение есть
правильно! брать долярамы, отдавать гривней.
отличная новость
Житомир как центр космонавтики!
как то так
чтобы поднять рейтинг пусть выходят без штанов - в соцсетях будет бум
глыбже и ширее копать
террорист слабенький, през слабенький, политолог сильный. прекращайте пережевывать , покажите мыслительный процесс. такое впечатление, что аналитегу выдают в перерывах между сбором урожая конопли
ноотропил в помощь
меморандум - это документ о намерениях. сообщите деду - нужен мир (договор => исполнение). хотя думаю он и в девяностых не понял что произошло
банальщина
шо за бред - "народ", "радикалы" и т.д. у этих процессов есть конкретная фамилия. и пастор и арсен - слуги. вот когда это прозвучит, тогда и раскажете кто ссыкун