Вчені дослідили, що для людей важливіше: самотність чи спілкування
Обществоchasdiy.org08 октября 2020

Вчені дослідили, що для людей важливіше: самотність чи спілкування

Іноді нам хочеться просто побути наодинці із собою. Розібратися з думками, розслабитися і відпочити в тиші. Саме тому вчені провели дослідження, що для людини потрібніше: самотність чи спілкування.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

Деталі: Вчені провели аналіз соціальних звичок приблизно 400 американців, які впродовж дослідження вели щоденник, зазначаючи в ньому час, проведений з іншими людьми, і час, проведений на самоті. Окрім того, вони повідомляли про те, як почувалися протягом дня.

Джеффрі Хол, професор комунікаційних досліджень в Університеті Канзасу, розробив теорію під назвою “Communicate Bond Belong”. Її суть полягає у двох твердженнях. Перше — ми мотивовані взаємодіяти, бо зацікавлені у створенні значущих відносин. І друге — ми не можемо взаємодіяти постійно, тому що у нас обмежена кількість енергії.

Спілкуватися з іншими людьми корисно, але якщо робити це весь час — ви будете виснажені. Усі ми знаємо, що навіть незначна розмова “про погоду” буває виснажливою.

Як вважає Джеффрі Хол, найприємнішими бувають бесіди з друзями, із якими вам легко: не потрібно хвилюватися, що вас неправильно зрозуміють, і ви завжди впевнені, що вони ставляться до вас із щирою доброзичливістю.

Такі дружні контакти не є обов’язком і зазвичай не потребують великої затрати сил. Є й інший вид контактів, які ми зобов’язані підтримувати для нашої роботи та різних справ. Однак для гармонійного життя та розвитку важливі і ті, й інші.

Самота — іще одна важлива складова соціальної дієти.

Коментар:Мова йде про співвідношення й пропорційність, — говорить Хол. — Іноді потрібно побути в тиші, подрімати, помедитувати, розслабитися тощо. Такий час наодинці із собою необхідний, щоб підтримувати систему стосунків у рівновазі“, – повідомляє професор.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
а как кричали, как доказывали, что только Украина способна производить и обслуживать... и тут перемога в зраду обратилась..
е
а что в Украине происходит тебе тоже не интересно? почему населению становится жить все хуже и хуже, почему ранее работавшие предприятия становятся банкротами? Что-то не заметно что "патриотов" интересует собственная страна, иначе бы боролись за ее процветание, а не за то как быстрее что-то еще продать на ее территории..
е
а ты любишь? Работаешь на неё? налоги ей платишь? Вот и ответ.. Как страна относится к каждому, так граждане и относятся к ней...
это жизнь
На кой хер мне знать что запрещено в срашке? Эрдоган вашу срашку на хую вертел, после того как вставил сто кинжалов в жопу вашему плешивлюому мудню, и он теперь сидит тихо и не рыпается!
Украинец
Горят пердаки у промаскальской пятой колоны в Украине! Нужно любить свою страну, а не Савьетский Союз.
не кипишуй
За Кличко пол Киева проголосует, так что свои жалкие потуги можете оставить при себе. Как вообще можно ставить в один ряд Кличко и какого то пальчикова, марионеточного клоуна?
ничего себе
Ничего себе, как кремлебляди возбудились, как захрюкали! Вот кк на