Вчені дослідили, що пробудження під музику допомагає нам почуватись бадьорішими
Обществоwona.com.ua05 марта 2020

Вчені дослідили, що пробудження під музику допомагає нам почуватись бадьорішими

Ви належите до тих людей, які ніяк не можуть прокинутись вранці і перемикають будильник по кілька разів? Австралійські вчені вважають, що проблема може бути у типі сигналу, який ви використовуєте, пише Вона з посиланням на Healthline.

Насправді, дослідження показали, що коли ви використовуєте різкі, грізні звуки, щоб прокинутись, ви можете почуватися мляво, тоді як мелодійні звуки роблять вас бадьорішими.

У дослідженні, яке було опубліковано в журналі  PLoS One, взяло участь 50 осіб. Кожна людина повинна була заповнити анонімну анкету. Їх запитували, під які звуки вони зазвичай прокидаються, які почуття у них ці звуки викликають та на скільки енергійними вони почуваються після пробудження.

Автор дослідження доктор Стюарт МакФарлейн заявив, що звуки, які вважаються мелодійними дозволяють людям прокидатись легше.

МакФарлейн пояснив, що мелодійним вважається той сигнал, де є принаймні дві ноти, час та послідовність.

Як приклад мелодійного сигналу він навів вступ до пісні Мадонни “Borderline”.

У сигналів, що мають лише одну ноту (як звичайний будильник) такого ефекту немає. Одноманітний сигнал може викликати тривогу та розгубленість.

МакФарлейн сказав: “Якщо ми зможемо протидіяти симптомам інерції сну через сигнал пробудження, це може принести користь в багатьох сферах.”

Інерція сну – це млявість, яку ми, як правило відчуваємо одразу після пробудження. Тимчасово вона погіршує нашу здатність мислити, пам’ятати і реагувати. Хоча зазвичай вона триває близько 30 хвилин, в окремих випадках цей стан може тривати до 4 годин.

Інерція сну має серйозні наслідки для тих, хто повинен швидко реагувати одразу після пробудження, як пілоти та космонавти NASA.

Це також дозволить сучасній людині швидше прокидатися і бути бадьорою. За словами МакФарлейна, подальші дослідження дозволять  створити сигнали, які можна буде застосовувати в промисловості та інших сферах.

При цьому доктор Дженіфер Дорінг з університету штату Вісконсин зауважила, що у дослідження є недоліки. Це і невелика вибірка, і можлива наявність у піддослідних порушень сну, і відсутність контролю.

В будь-якому разі, медикам давно відомі способи, як бути бадьорими увесь день – потрібно спати достатньо, дотримуватись розкладу сну та прокидання, уникати вживання стимуляторів перед сном та бути фізично активними протягом дня.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ера
ты пишешь...;"да я не був николи xoxлом! Пока на интеллект не жалуюсь!"....ДВУМЯ ПРЕДЛОЖЕНИЯМИ...показал свой интеллект...
ера
луночка и тебе приходится обьяснить...неужели не додумаетесь...что Этой "речивкой" Елен злила вас...ну говорит...и говорит....Она чувствовала,что это вас ...бесит...ну она и рада была стараться...спасибо сейчас поменяла свою "изюменку"...
ера
знаешь...веселенький...иногда...плакать хочется от комментов твоих...и откуда столько...человеко-ненависнечества?...мы ж не виноваты, что тебя там...кто-то...где-то...обидели ..и ты поэтому злишся на всю...Ивановску...
Игбун Хохлов
Хороший закон. Нужно хохлам перенять. Только обязать перекрасить все машины в жовто-блакытный колир. Цэ будЭ дужэ патриотычно.
Игбун Хохлов
Из рапорта Польского гетмана Жолневского королю Сигизмунду III о подавлении восстания Наливайко (1596г): Żołnierze, a najwięcej piechota węgierska i ukraincy, będąc na nich roziątrzeni, nie tylko swe rzeczy, ale у ich własne im powydzierali у pobili ich do kilkudziesiąt, czego się obronie żadnym sposobem między ludźmi roziuszonemi nie mogło, choc z wszelką pracą у staraniem z panami rotmistrzami zabiegałem temu. Жолнеры, а особенно венгерская пехота и украинцы, будучи разъяренными на них, не только отняли у них свое имущество, но и их собственное, и убили несколько десятков человек; сдержать этих разъяренных нельзя было никаким способом, хотя я с панами ротмистрами и пытался сделать это всеми силами и способами." Вот так. Жолневский называет украинцами не малороссийских казаков, а свою пехоту, набранную из отстойного быдла, которое отличалось великим героизмом, воюя с женщинами и детьми. Исторический факт.
а шо так можно было
пошли бы нахер натовцы херовы
Игбун Хохлов
Еще раз повторяю: быдло это не национальность. Даже малоросы не национальность. Это те же русские, но которые оказались в составе Польши. Чисто церковно-территориальное деление. Украинцами и быдлом поляки называли своих холопов разных национальностей. А потом жиды придумали мифическую "украину", чтобы людей легче грабить было. И продолжают заниматься этим по сей день. Все ярые украинизаторы были жидами. И так будет продолжаться до тех пор, пока люди не поймут, что они русские, а не какие-то мифические укры.