Вчені дослідили, що пробудження під музику допомагає нам почуватись бадьорішими
Обществоwona.com.ua05 марта 2020

Вчені дослідили, що пробудження під музику допомагає нам почуватись бадьорішими

Ви належите до тих людей, які ніяк не можуть прокинутись вранці і перемикають будильник по кілька разів? Австралійські вчені вважають, що проблема може бути у типі сигналу, який ви використовуєте, пише Вона з посиланням на Healthline.

Насправді, дослідження показали, що коли ви використовуєте різкі, грізні звуки, щоб прокинутись, ви можете почуватися мляво, тоді як мелодійні звуки роблять вас бадьорішими.

У дослідженні, яке було опубліковано в журналі  PLoS One, взяло участь 50 осіб. Кожна людина повинна була заповнити анонімну анкету. Їх запитували, під які звуки вони зазвичай прокидаються, які почуття у них ці звуки викликають та на скільки енергійними вони почуваються після пробудження.

Автор дослідження доктор Стюарт МакФарлейн заявив, що звуки, які вважаються мелодійними дозволяють людям прокидатись легше.

МакФарлейн пояснив, що мелодійним вважається той сигнал, де є принаймні дві ноти, час та послідовність.

Як приклад мелодійного сигналу він навів вступ до пісні Мадонни “Borderline”.

У сигналів, що мають лише одну ноту (як звичайний будильник) такого ефекту немає. Одноманітний сигнал може викликати тривогу та розгубленість.

МакФарлейн сказав: “Якщо ми зможемо протидіяти симптомам інерції сну через сигнал пробудження, це може принести користь в багатьох сферах.”

Інерція сну – це млявість, яку ми, як правило відчуваємо одразу після пробудження. Тимчасово вона погіршує нашу здатність мислити, пам’ятати і реагувати. Хоча зазвичай вона триває близько 30 хвилин, в окремих випадках цей стан може тривати до 4 годин.

Інерція сну має серйозні наслідки для тих, хто повинен швидко реагувати одразу після пробудження, як пілоти та космонавти NASA.

Це також дозволить сучасній людині швидше прокидатися і бути бадьорою. За словами МакФарлейна, подальші дослідження дозволять  створити сигнали, які можна буде застосовувати в промисловості та інших сферах.

При цьому доктор Дженіфер Дорінг з університету штату Вісконсин зауважила, що у дослідження є недоліки. Це і невелика вибірка, і можлива наявність у піддослідних порушень сну, і відсутність контролю.

В будь-якому разі, медикам давно відомі способи, як бути бадьорими увесь день – потрібно спати достатньо, дотримуватись розкладу сну та прокидання, уникати вживання стимуляторів перед сном та бути фізично активними протягом дня.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Свідомий
Лучше статуэтка. Как ОСКАР. Вы лучше людям зарплату дайте нормальную и условия работы. А по результату себе медаль повесьте.
Игбун Хохлов
Я за. Только вместе с местным быдлом.
Кот Матроскин
Медальками бряцаете. Вы бы лучше масок нашили впрок. В магазины без них не пускают (штрафов боятся), в аптеках не продают.
Илья
Первую медалю конечно Ульяне Супрун Доктору Смерть , а вторую можно мэру Днепра Филатову за самую лучшую подготовку к пандемии . 400 братских могил выкопали , мешков черных, мусорных для трупов закупил и десяток рефрижераторов из личных запасов подготовили. Редко в наше время встретишь такого заботливого сэра. Достоин медали!
Гость
А Сталин смеялся бы над таким предложением добровольно вернуть кусок земли.
кипчак
В голове не укладывается. Французский суд в свое время оправдал убийцу Петлюры, признав существование еврейских погромов под его началом, а в настоящее время международная общественность, культурная "элита" и власти всех "демократических" государств закрывают глаза на убийства и геноцид собственного народа в одном европейском государстве. Куда мир катится? Объясните, чем Пол Пот был лучше и почему его действиями возмущались, а сейчас в Европе можно и все в рот вода набрали?
Елена
Отличное решение.