Вчені довели, що видалення сміття з мозку є головним завданням сну
Обществоaspekty.net12 ноября 2019

Вчені довели, що видалення сміття з мозку є головним завданням сну

Виявляється, що під час сну ми позбуваємося старих клітин. Вчені Бостонського університету та Медичної школи Гарварду визначили одне з найважливіших завдань глибокої фази сну. Виявляється, вона існує для видалення зайвих клітин. Подробиці опублікував журнал Science, інформує Ukr.Media. Група вчених розвинула думку, висловлену ще Аристотелем, і підвела під неї доказову базу. Філософ давнини стверджував, що сон потрібен для відпочинку органів почуттів, які втомлюються від стимулів середовища. Він також вважав нічний відпочинок методом зростання і відновлення поживних речовин. Дослідники експериментально встановили, що під час глибокого сну у людей і вищих тварин значно зменшується потреба у глюкозі, але при цьому концентрація цієї речовини у крові не падає. Під час неспання виснажуються запаси глікогену, під час тривалого відпочинку поповнюються. Американські вчені пов’язали циркуляцію спинномозкової рідини з мозковою електричною активністю у період глибокого сну. Для цього довелося зняти чимало електроенцефалограм, а також багаторазово робити магнітно-резонансну томографію. З’ясувалося, що під час глибокого сну активність нейронів хвилеподібна і синхронізована з пульсацією крові. Під час тривалого нічного відпочинку спинномозкова рідина змішується з тканинною, що дозволяє буквально відвести від клітин мозку відходи. Цей процес було названо видаленням метаболічного баласту, наприклад, амілоїдних білків, які стають причиною появи у нейронах нерозчинних «бляшок». Гарний глибокий сон здатний знизити ризик розвитку старечої деменції.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гость
    12 ноября 2019
    Тогда получается, что украинцы вообще не спят!:)))
    Ответить
💬 Последние комментарии
Гость
А жизнь прожить - не поле перейти. Знаем и об этом.Гость
Елена
Где ответ?кого поддерживали интервенты в Гражданскую войну? ответа как я вижу нет,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине и Европе!
Кругом одни евреи
Пасечник йосип рачок - главный местный дурачок! Выбирал из местных пчёл, чтоб был истинный хохол! Евреи, евреи кругом одни евреи.
Весёлый Роджер
Особенно прав ты Шмуля по вопросам: выплавки стали, мукомольным заводам, историческим фразам, построению мостов из картона и поеданию москалями ёжиков и бобров с выползнями. Короче - обычный, выживший из ума, самовлюблённый, тупой, нарцистический пердун! Сало не уронил?
Весёлый Роджер
Шмуля, а яка така половая связь между боХатсвом пиндосов и пустой кишенью щирого xoxла? Ведь кроме тебя мудака пердунка, который набухался до глюков, никто не бачил того пиндосного "Геркулеса" с масками и др, що сел у тоби за лесом.
Весёлый Роджер
Та нихай себе выходють! У щиродупной хунты ВСЕ_РАГУЛЬНАЯ пидтримка е! Ось так, поддонок Шмуля? Как выйдуть против хунты, так и зайдуть, кого сожгут як у Одессе, а кого из кулемётов нацики положат. И все демократичные западные СМИ это не заметят! Вот на этом и держится пропиндосная хунта. Сало не уроните, крепше него держите! Тому шо : «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.»
Луна -2
Ага - особенно, после того,как она скомандовала местным тузамцам не покупать вакцину у России.Зачем - пусть хохлы помирают от ихней непроверенной вакцины.....