Вчені кажуть, що "біологічний годинник" жінок та чоловіків працює по-різному
Обществоlux.fm09 сентября 2020

Вчені кажуть, що "біологічний годинник" жінок та чоловіків працює по-різному

Ні для кого не секрет, що жінки та чоловіки дуже різні, але ніхто не здогадувався, що навіть наші біологічні ритми кардинально відрізняються. Про це розповіли американські вчені.

Експерти з Медичної школи Перельмана Пенсільванського університету (США) проаналізували дані попередніх досліджень, пов’язаних з вивченням біоритмів людей різної статі.

У результаті спеціалісти з’ясували, що циркадні ритми ("внутрішній годинник" людини, що відповідає за адаптацію організму до зміни дня і ночі) жінок та чоловіків значно відрізняються.

Так, красуні більш активні вранці та протягом дня, а от мужчинчики активізуються до рівня "максимум" лише ввечері.

Також чоловіки не так добре адаптуються до порушень біоритму (наприклад, після перельоту на літаку) і частіше віддають перевагу денному сну після обіду.

Крім того, жінки довше сплять та менш схильні до безсоння і занепокоєнь під час сну, ніж чоловіки. Цікаво, що з роками "біологічний годинник" мужчинчиків зміщується на ранковий час.

Як пояснюють вчені, така різниця в циркадних ритмах пов’язана з материнством, адже для дамочок більш природньо мати такий самий біоритм, як і в дітей.

Написать комментарий
Авторские статьи