Обществоlux.fmSep 24

Вчені кажуть, що мандрівникам життя здається довшим, ніж іншим людям

nk_hauz/-mhwfpdo0i--mgieqg1n.jpg

Нове дослідження вчених доводить, що люди, які часто подорожують, вважають, що живуть довше, і ось як цей феномен пояснює наука.

Експерти з Норвезького наукового університету та Інституту системної нейробіології Кавлі виявили мережу клітин мозку, які відповідають за наше відчуття часу.

Результати дослідження показали, що за наше відчуття часу відповідають приємні спогади і переживання.

Це означає, що приємні емоції, пережиті під час подорожі або від нових занять, створюють в мозку "тимчасові коди", які легше запам'ятовуються і легше згадуються, ніж нудні події в житті людини, через що в нас створюється враження, ніби ми живемо довше, ніж є насправді.

Також ця робота науковців доводить, що мозок не фіксує у пам’яті нудні та повсякденні справи, які ми щодня повторюємо. Через це іноді складається враження, ніби нам немає що пригадати про своє життя.

nk_hauz/-mhwfsdvmxgnsnfosixn.jpg

Дослідники припускають, що, коли людина згадує про те, як гарно провела відпустку чи вихідні, її життя в ретроспективі здається їй довшим.

Отож, більше спогадів, які створюють ілюзію довгого та насиченого життя, є в тих людей, які мають широкий і цікавий простір для дій, а не занурюються в буденність.