Вчені назвали комп'ютерні ігри ефективною допомогою в лікуванні психічних розладів
Обществоtech.24tv.ua20 июня 2021

Вчені назвали комп'ютерні ігри ефективною допомогою в лікуванні психічних розладів

Співробітники дослідницького центру програмного забезпечення ірландського наукового фонду прийшли до висновку, що ігри пом'якшують симптоми багатьох психічних хвороб на зразок тривожного розладу і депресії. При цьому ігри набагато дешевші медичної допомоги і не викликають негативного ставлення з боку оточуючих.

Фахівці вивчили дані деяких наукових досліджень про вплив комп'ютерних ігор на психічне здоров'я та їх допомогу в лікуванні ментальних захворювань. Особливу увагу вони приділили роботам останніх двох років, оскільки пандемія Covid-19 лише у США призвела до того, що депресію і тривожний розлад лікарі стали виявляти в 3-8 разів частіше, ніж у 2018-2019 роках.

Що виявили

Клінічні дослідження показали, що комп'ютерні ігри полегшують перебіг таких хвороб:

  • депресія,
  • тривожний розлад,
  • шизофренія,
  • і навіть рак.

Для позитивного ефекту вистачає 30-хвилинних ігрових сеансів.

Як ігри допомагають у лікуванні психічних розладів

  • Шутери, рольові та онлайн-ігри покращують соціалізацію і знижують почуття самотності.
  • Стратегії, шутери, фітнес-ігри покращують когнітивні здібності, зорово-просторове орієнтування і пом'якшують симптоми дислексії.
  • Рольові ігри, шутери і головоломки, на кшталт Portal 2, Team Fortress 2, підвищують мотивацію і сприяють досягненню цілей.
  • Стратегії, шутери, платформери, рольові та фітнес-ігри (MindLight, Plants vs. Zombies, Rayman, Nintendo Wii Exergames) значно знижують і запобігають тривожність.
  • Всі досліджені ігри різних жанрів (Portal 2, Slenderman, Mario Kart, Angry Birds, Limbo, Flappy Bird і т.д.) відновлюють настрій, допомагають впоратися з сильними емоціями і переживаннями, підвищують відчуття задоволення.

Загалом, коли людина в грі долає труднощі, шукає відповіді на загадки, досягає якогось успіху, вона значно покращує свій стан, кажуть дослідники. Причому цей ефект не залежить від рівня гравця. Позитивний вплив на гравців у депресії чинить і візуальна складова комп'ютерної гри – різноманіття фарб і форм підвищує настрій і викликає відчуття задоволення.

Автори дослідження окремо відзначають, що комп'ютерні ігри мають ряд переваг навіть у порівнянні з повноцінною медичною допомогою. Наприклад, вони більш доступні і не тягнуть за собою стигматизації — люди часто негативно ставляться до тих, хто отримує психіатричну допомогу, тоді як до любителів ігор ставлення більш нейтральне.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
повторяю вопрос, для такой тупой как ты: 190 млрд влито в экономику Польши БЕЗДВОЗМЕЗДНО, а сколько дали Украине на ТЕХ ЖЕ условиях?.. в прошлый раз ты от этих вопросов слилась в унитаз, вместе со своей америкой...
Елена
Америка с нами!
Елена
Хочу,крок за кроком,от пэрэмогы до пэрэмогы Украина идёт к светлому европейскому благополучию, ещё немного там за рогом при помощи Запада, Америки и Японии в Украине будет благополучие и благосостояние примерно как в Польше,вот так,а Роджер скотина и мерзавец.
УКРЫ ВСЕ ПРОЗРАЧНЫЕ
А тройное гражданство можно и не скрывать !!! ( Коломойский ) !!!
е
про то как опустилась Украина с 90-х на настоящий момент не хочешь рассказать? пример неудобный?
е
это ж только ты тут своими похождениями с морячками 6-го флота регулярно хвалишься, и то видимо плохо обслуживаешь господ, денег не дают, в америку свою не берут...
Северный ходок
В одну телегу впрячь неможно... Из общего системного кризиса есть только один выход - это борьба.