Вчені пояснили, як зберегти будь-які спогади під час сну
Обществоiod.media09 марта 2020

Вчені пояснили, як зберегти будь-які спогади під час сну

Рішення несподіване - допоможуть запахи.

Дослідники з Тель-Авівського університету та Інституту імені Вейцмана в Реховоті запропонували інноваційний метод підтримки процесів запам'ятовування уві сні, пише Naked Science. В основі способу, розробленого вченими, лежить введення спеціального аромату, що стимулює процеси формування пам'яті, тільки в одну ніздрю.

"Ми знаємо, що процес консолідації пам'яті відбувається в мозку під час сну, - каже провідний автор дослідження Елла Бар. - Для довготривалого зберігання пам'яті інформація поступово переходить з гіпокампу - області мозку, яка служить тимчасовим буфером для нових спогадів - в неокортекс. Але як цей перехід відбувається, залишається невирішеною загадкою".

Особлива подача аромату дозволить запускати процеси консолідації під час сну тільки в одній з півкуль мозку. Це дасть можливість порівняти активність півкуль і виділити специфічні сигнали, які відповідають реактивації пам'яті.

В експерименті, проведеному дослідниками, брали участь 30 осіб. Вони дивилися на екран і запам'ятовували певні поєднання слів, які з'являлися на лівій або на правій половині екрану. Паралельно по спеціальній трубці в одну з ніздрів їм подавали аромат троянди. Потім вчені перевірили, чи добре піддослідні запам'ятали поєднання, і відправили людей спати. Під час сну тим же способом і в ту ж ніздрю подавали аналогічний запах. Учасники з контрольної групи проходили такі ж процедури, але в процесі сприйняття слів з екрану їх не піддавали дії запаху.

Електричну активність мозку під час сну записували за допомогою ЕЕГ. Результати показали, що півкуля, яке сприймала запах (ліва при подачі аромату в праву ніздрю і навпаки), демонструвала більш активні електричні сигнали консолідації спогадів. Крім того, тести, проведені після пробудження піддослідних, показали, що учасники краще запам'ятали слова, що відповідають півкулі, яка сприймала аромат троянди.

"Наші результати підкреслюють, що процес консолідації пам'яті може бути посилений зовнішніми сигналами, такими як запахи", - підсумовує Елла Бар.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кот Матроскин
Где старик возьмёт маску, когда их нихрена нет в аптеках?
Кот Матроскин
Маски пусть на жопу себе натянут, толку с них, как с козла молока.
Ил 2
Ро., попробуй найти беседу А. Караулова с доктором бионаук Ириной Ермаковой, на полчаса - не пожалеешь. Там о связи с ГМО, о Синтии, все хорошо выстроено.
Кот
Есть надежда,что большинство галичанских почитателей хфюрера подцепили таки коронавирус у Европах...И их ряды значительно поедают!!!
Ил 2
Странно читать это от тебя - не ты ли советуешь подбросить немцам беженцев? И как это себе представляешь, каким путем? Че концы с концами не сводишь? Гонишь какую-то пургу и ещё удивляешься вопросу.
Елена
Согласна Летающий Объект если ты на позитиве ,мысли светлые и чистые и добрые и иммунитет сильнее становится,если хорошо и по доброму относишься к людям и они ответят тебе взаимностью,пусть не все и не всегда,но вот Роджер, поверь сын героя летающего на штурмовике Им л-2 ,Роджер эта мразь, которую если бы я могла придавила как таракана ,он того точно заслуживает.
Кот
Отакои...Значится,пойдёт гулять губерния,ууухххх! Ох и грохоту будет,когда все это рухнет в пропасть дефолта!!!