Вчені пояснили, як зберегти будь-які спогади під час сну
Обществоiod.media09 марта 2020

Вчені пояснили, як зберегти будь-які спогади під час сну

Рішення несподіване - допоможуть запахи.

Дослідники з Тель-Авівського університету та Інституту імені Вейцмана в Реховоті запропонували інноваційний метод підтримки процесів запам'ятовування уві сні, пише Naked Science. В основі способу, розробленого вченими, лежить введення спеціального аромату, що стимулює процеси формування пам'яті, тільки в одну ніздрю.

"Ми знаємо, що процес консолідації пам'яті відбувається в мозку під час сну, - каже провідний автор дослідження Елла Бар. - Для довготривалого зберігання пам'яті інформація поступово переходить з гіпокампу - області мозку, яка служить тимчасовим буфером для нових спогадів - в неокортекс. Але як цей перехід відбувається, залишається невирішеною загадкою".

Особлива подача аромату дозволить запускати процеси консолідації під час сну тільки в одній з півкуль мозку. Це дасть можливість порівняти активність півкуль і виділити специфічні сигнали, які відповідають реактивації пам'яті.

В експерименті, проведеному дослідниками, брали участь 30 осіб. Вони дивилися на екран і запам'ятовували певні поєднання слів, які з'являлися на лівій або на правій половині екрану. Паралельно по спеціальній трубці в одну з ніздрів їм подавали аромат троянди. Потім вчені перевірили, чи добре піддослідні запам'ятали поєднання, і відправили людей спати. Під час сну тим же способом і в ту ж ніздрю подавали аналогічний запах. Учасники з контрольної групи проходили такі ж процедури, але в процесі сприйняття слів з екрану їх не піддавали дії запаху.

Електричну активність мозку під час сну записували за допомогою ЕЕГ. Результати показали, що півкуля, яке сприймала запах (ліва при подачі аромату в праву ніздрю і навпаки), демонструвала більш активні електричні сигнали консолідації спогадів. Крім того, тести, проведені після пробудження піддослідних, показали, що учасники краще запам'ятали слова, що відповідають півкулі, яка сприймала аромат троянди.

"Наші результати підкреслюють, що процес консолідації пам'яті може бути посилений зовнішніми сигналами, такими як запахи", - підсумовує Елла Бар.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Ой , Луна , а что Ленке сосалке с окружной, она налоги не платит и детей у неё нет ! С ее образом жизни скоро от сифилиса или подобного сдохнет ! Это порядочным людям , трудягам и их детям эти кредиты отдавать ! Вот и поёт дифирамбы омэрыке....
е
Уважаемая, Елена просто знает, что ей ничего отдавать не придется .. Она ж безработная и сидит на пособии, с чем сама же соглашалась пусть и косвенно
Луна-2
да Гость и под большие %.За так ничего не делается.Только некоторые, вроде Елены-поющей осанну Америке, этого не понимают, или точнее, не хотят понимать.
е
Знаю, ну нравится ей путаться в показаниях и ладно))
Гость
Что за свидомитская брехня !!?? Не надалы , а одолжили ! Деньги кредитные , с процентом как положено!!! Отдавать придётся рагулята !
ЛУНА-2
Какая дебильно- уродливая главная йолка страны - Впрочем ничего удивительного -Какая страна - такова и ёлка
Гость
Да , Луна похоже на то ! Елена из придорожной канавы и эра тождественны! Только про гейропу пока помалкивает :)))