Вчені показали, як можна заряджати мозок
Обществоukrrain.com19 июля 2020

Вчені показали, як можна заряджати мозок

Відомо, що фізична активність покращує когнітивні показники у людей і гризунів. Як передає Science Mag, Каліфорнійський університет знайшов спосіб зімітувати цей ефект у малорухомих індивідів.

Вчені провели експеримент: в клітку до однієї групи гризунів поставили колесо для бігу. Дослідники збирали кров у мишей літнього або середнього віку, які бігали в колесі протягом 6 тижнів. Потім цю кров перелили гризунам з малорухомої групи, в чиїй клітці колеса не було.

Вливання крові активних особин проводилося 8 разів за 3 тижні. Це дозволило малорухомій групі краще справлятися з тестами на навчання і пам'ять. Аналіз мозку показав: у тварин збільшилася майже в 2 рази кількість нових нейронів в гіпокампі - центрі пам'яті. Аналогічні процеси відбувалися у тварин, які бігали в колесі.

У центрі уваги опинився фермент, глікозілфосфатіділінозітол-специфічна фосфоліпаза D1 (Gpld1), який виробляється в печінці. Коли вчені вводили ген Gpld1 малорухливим гризунам, когнітивні функції тварин і показники зростання нейронів поліпшувалися через 3 тижні приблизно так само, як якщо б тваринам перелили кров активних гризунів.

Ще команда вчених показала, що рівні Gpld1 в крові значно вище у літніх людей, які регулярно займаються фізичними вправами.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии