Вчені виявили, що немовлятам дійсно подобається, коли дорослі копіюють їхні рухи, звуки або іншу поведінку
Обществоwww.epochtimes.com.ua11 июня 2020

Вчені виявили, що немовлятам дійсно подобається, коли дорослі копіюють їхні рухи, звуки або іншу поведінку

Коли мама сміється у відповідь на сміх дитини або коли немовля махає ручками і хтось повторює рухи слідом за ним — це схоже на гру і виходить абсолютно природно. Зазвичай батьки у такий спосіб «спілкуються» зі своїм немовлям, викликаючи його реакцію.

Вчені вирішили дізнатися, чи дійсно немовлята раді, коли з ними грають у таку гру імітації. Результати дослідження дивують: схоже, немовлятам дійсно подобається, коли їх імітують. Окрім того, вони, здається, розуміють, що дорослі копіюють їхні рухи.

Науковий співробітник з Лундського університету у Швеції провела деякий час із 6-місячними дітьми, копіюючи їх. Потім спостереження були систематизовані, і звіт про них було опубліковано в журналі PLOS One.

Дослідження проходили в будинках, де жили сім'ї з немовлятами. Під час вивчення імітації поведінки дитина сиділа на колінах у мами. Жінка-дослідник заходила до кімнати, посміхалася малюкові і називала його по імені, а потім спілкувалася з ним 4-ма різними способами. Вона копіювала його рухи дзеркально, копіювала їх як зворотне дзеркало, а також імітувала все, зберігаючи при цьому незворушний вираз обличчя, або ж відповідала на рухи дитини якоюсь іншою дією.

Спілкування відбувалося приблизно 2 хвилини і зупинялося, якщо дитина відволікалася більш ніж на 30 секунд. При цьому їй дозволялося встати, вийти з експерименту і навіть смикнути випробувача за волосся.

Цікаво те, що під час досліду діти часто «випробовували» співрозмовника. Наприклад: малюк вдаряє по столу, і за ним це повторює дорослий. Тоді дитина ще декілька разів ударяє по столу, уважно спостерігаючи за реакцією дорослого. Діти демонстрували подібну поведінку і тоді, коли дослідник повторював їхні рухи, зберігаючи при цьому незворушне обличчя.

Як припускає науковий співробітник Габріела-Аліна Саучук (Gabriela-Alina Sauciuc), немовлята усвідомлюють, що між їхніми діями і діями людини, яка копіює, є зв'язок, — інакше вони б не демонстрували таку перевірочну поведінку.

«Схоже, імітування маленьких дітей — це вдалий спосіб зацікавити їх і подружитися з ними. Матері були здивовані, коли бачили, як їхні малюки весело грають у імітацію з незнайомцем, і то до того ж вони були вражені тим, як діти себе поводили», — говорить Саучук.

Вчені вважають, що імітація відіграє значну роль у розвитку дитини. Імовірно, через наслідування діти вчаться взаємодіяти з оточуючими людьми, але для підтвердження цієї теорії потрібні додаткові дослідження.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Скорбим
Царство небесное. Хороший композитор.
ЭТО ЖИЗНЬ ЖИВИ И ГРЕЙСЯ
ТЫ ЗА НЕГРОВ? СТАНОВИСЬ НА КОЛЕНИ! ТЫ ЗА ЛГБТ? СТАНОВИСЬ ,,РАКОМ,,!
7
Сравнивали парад с "зоопарком " и подметили правильно бабуин шмуля ЗЕ ! держался с дрожью в коленках боялся макак которые могли покусать
7
Почему Украина не выполняет Минские соглашения ? Не Украина ! а проамериканские педерасты которые дали США обещания , уничтожить и продать украину . Порошенко №1 гнилой циник и тварь Яценюк Турчинов и еще много мразей которые хотят уничтожить Украину .Под лозунгом на нас нападет Россия . Убогие России вы не нужны ,придет время ралом землю будете пахать западному пану.
гость
Шо за бред?
Елена
Послушай несчастное,ты даже не знаешь язык оппонента в письменном виде,что дальше говорить,ха, видно это даже невооружённым глазом,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Ветер
Шоу продолжается