Обществоwona.com.ua27 февр.

Вчені: всього 10 хвилин на природі щодня допоможуть зняти напругу

nk_hauz/-m14k7um3juoxdx1dkry.jpg

Прогулянки на свіжому повітрі неабияк корисні для здоров’я людини. Дослідники виявили, що лише 10 хвилин на природі можуть допомогти відчути себе щасливішими, зняти напругу та стрес, пише Вона з посиланням на Times Now.

Нове дослідження провела команда Корнельського університету на студентах та опублікувала результати у журналі Frontiers in Psychology. Воно було проведено в рамках більш масштабного дослідження так званої «природотерапії», метою якої є визначення оптимального часу, що людина має провести на природі в якості профілактичного заходу проти високого рівня стресу, тривоги, депресії та інших проблем із психічним здоров’ям, з якими стикаються студенти університету.

За словами головного автора Джен Мередіт, молодшого директора програми магістрів з охорони здоров’я та викладача коледжу ветеринарної медицини, “Не потрібно багато часу, щоб позитивні зміни почалися – ми говоримо 10 хвилин у природніх умовах, в лісі, чи парку. Ми переконані, що кожен студент, незалежно від того, які дисципліни він вивчає, чи наскільки високий рівень його завантаження, має вільний час щодня, чи, принаймні, кілька разів на тиждень”.

Мередіт та її співавтори розглянули дослідження, які вивчали вплив перебування на природі на людей приблизно у віці студентів університету (не молодше 15 та не старше 30 років), щоб виявити, скільки часу студентам слід проводити на вулиці і якою діяльністю їм краще займатись. Вони виявили, що 10-50 хвилин у природних умовах є найбільш ефективним часовим проміжком для покращення настрою, концентрації, нормалізації артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

Щоб отримати позитивні наслідки від перебування на вулиці, студентам потрібно було лише сидіти чи ходити, це два основні види діяльності, які дослідники вивчали, щоб сформулювати свої рекомендації.

“Ми хотіли, щоб вихід на природу був максимально простим і необтяжливим”, – сказав співавтор дослідження Дональд Раков. “Хоча є багато літератури про користь довготривалого перебування на свіжому повітрі, ми хотіли кількісно визначити результати за хвилини, а не за дні”.

Для студентів Корнелла існує безліч варіантів втечі на природу. Щодо університетів, які знаходяться у великих містах, дослідження показують, що додавання зелених зон до забудованого простору може дати ті самі результати. Це все одно час, проведений на природі, не обов’язково у віддалених від цивілізації місцях, це так само корисно.

“Це можливість кинути виклик нашим уявленням про те, що таке природа”, – каже Мередіт. “Насправді природа – це все, що нас оточує. Дерева, клумба з квітами, газон або сад”.

Поштовхом до цієї роботи стало бажання визначити оптимальний час перебування людини на природі для зняття стресу та тривоги, а також збереження фізичного та психічного здоров’я.

Дослідники хотіли розглянути, яку «дозу» потрібно призначити студентам, щоб отримати позитивний ефект. Вони сподіваються, що прогулянки на свіжому повітрі стануть частиною щоденного розпорядку студентів і проходитимуть так само регулярно, як, приміром, прийом ліків.