Обществоukrhealth.net14 янв.

Вчені: жінки краще запам’ятовують обличчя і розмови

Жінки краще запам’ятовують певні речі, наприклад розмови і обличчя людей. Такі типи спогадів називаються “епізодичними спогадами” пов’язаними з особистими переживаннями.

nk_hauz/-lyxqpxht3kb0p1zazti.jpg

Це динамічний процес, який спирається як на мнемонічні, так і на немнемонічні когнітивні здібності, щоб подумки відновити минулий досвід по “пошуковим підказкам”. І здається, що жінки набагато краще в цьому досягли успіху, ніж чоловіки, згідно з недавнім дослідженням.

У статті, опублікованій в «Психологічному бюлетені», дослідники з Karolinska Institutet в Швеції повідомляють, що жінки краще, ніж чоловіки, запам’ятовують певні типи епізодичних спогадів. Особливо ті, які пов’язані із запам’ятовуванням мови. Наприклад, де вони залишили об’єкт і що сталося у фільмі. За словами дослідників, жінки також більш схильні запам’ятовувати обличчя і сенсорні образи порівняно з чоловіками, які, з іншого боку, здається, краще запам’ятовують абстрактну інформацію і навігаційні дані.

Особливості дослідження

Провідний автор Агнета Херліц і її команда провели метааналіз 617 досліджень, які проводилися в період з 1973 по 2013 рік – із загальною кількістю учасників понад 1,2 мільйона осіб. Початкові результати показали, що ця перевага в епізодичному запам’ятовуванні залежить від типу пам’яті і матеріалу, який потрібно запам’ятати.

Результати їх досліджень підтверджують висновки попередніх робіт, які вказували на тонкі відмінності в обробці пам’яті між чоловіками і жінками, в тому числі в попередній роботі самої Герліц. У дослідженні, опублікованому в 1997 році в журналі «Пам’ять і пізнання», Херлітц заявила, що під час тестів на епізодичну пам’ять жінки незмінно виступали на більш високому рівні, ніж чоловіки. Незабаром цей висновок був підтверджений вченими Полом Лопринцем і Емілі Фріт, які досліджували роль біологічної статі у функціях пам’яті.

💬 Последние комментарии
Елена
А если не было созга?то и вадавливать нечего было, шах и мат.
Елена
Шизофреник активизировался,прими таблетки дебил.,там в том Миротворце сам Дональд Трамп был,а тут какой-то генерал,мелочь по сравнению с президентом США.
Антиелена
Ух ты, укрокорона мозг выдавила. Я тебе говорю, что ты просто лобковая укровошь. Вот это действительно правда!
Спички детям
Пиздабол-очколиз типа Шойгу и прочего биомусора. Так дела большие не делаются.
Спички детям
Если человек-главнокомандующий признал необдуманным свое предыдущее заявление, то есть ошибкой, то он, получается, пиздабол. Получается, что пиздабол раньше командовал. Думаю, что и теперь какой-то пиздабол комадует: пиздабол-очколиз, если точнее.
Спички детям
Так непонятно за что человека-главнокомандующего с работы уволили в запас... За Крым, любовь к Индии, России или же за нелюбовь к Китаю? Еще и в свидомый список попал. Прямо как в том Рейхе получается!
Елена
Кто выиграл от развала СССР? национальные элиты,враги внешние, враги внутренние, интеллигенция в большинстве случаев и буржуинчики разных калибров,нацики ,Роджер считает что он выиграл, долбоёб он.ну раз разошлись,то объединятся никто не будет местным властям и так хорошо,а то с Москвы ставят,с Москвы снимают,оно им надо? нет.И чем дальше по времени,тем дальше от прежнего единого центрра,а ты там рассказываешь Россия слаба была, благодаря Горбачеву и Ельцину слаба была,которых Роджер между прочим любит,спроси его,он них ,и узнаешь почему я Роджера так люблю .точка.Великая осталась Америка,Россия не Советский Союз и не РИ,проепали всё что могли, поэтому и ты Роджера можешь поцеловать в сраку, ибо и его вина в том есть,хоть т и мизерна.
Авторские статьи