Вчені: жінки краще запам’ятовують обличчя і розмови
Обществоukrhealth.net14 января 2020

Вчені: жінки краще запам’ятовують обличчя і розмови

Жінки краще запам’ятовують певні речі, наприклад розмови і обличчя людей. Такі типи спогадів називаються “епізодичними спогадами” пов’язаними з особистими переживаннями.

Це динамічний процес, який спирається як на мнемонічні, так і на немнемонічні когнітивні здібності, щоб подумки відновити минулий досвід по “пошуковим підказкам”. І здається, що жінки набагато краще в цьому досягли успіху, ніж чоловіки, згідно з недавнім дослідженням.

У статті, опублікованій в «Психологічному бюлетені», дослідники з Karolinska Institutet в Швеції повідомляють, що жінки краще, ніж чоловіки, запам’ятовують певні типи епізодичних спогадів. Особливо ті, які пов’язані із запам’ятовуванням мови. Наприклад, де вони залишили об’єкт і що сталося у фільмі. За словами дослідників, жінки також більш схильні запам’ятовувати обличчя і сенсорні образи порівняно з чоловіками, які, з іншого боку, здається, краще запам’ятовують абстрактну інформацію і навігаційні дані.

Особливості дослідження

Провідний автор Агнета Херліц і її команда провели метааналіз 617 досліджень, які проводилися в період з 1973 по 2013 рік – із загальною кількістю учасників понад 1,2 мільйона осіб. Початкові результати показали, що ця перевага в епізодичному запам’ятовуванні залежить від типу пам’яті і матеріалу, який потрібно запам’ятати.

Результати їх досліджень підтверджують висновки попередніх робіт, які вказували на тонкі відмінності в обробці пам’яті між чоловіками і жінками, в тому числі в попередній роботі самої Герліц. У дослідженні, опублікованому в 1997 році в журналі «Пам’ять і пізнання», Херлітц заявила, що під час тестів на епізодичну пам’ять жінки незмінно виступали на більш високому рівні, ніж чоловіки. Незабаром цей висновок був підтверджений вченими Полом Лопринцем і Емілі Фріт, які досліджували роль біологічної статі у функціях пам’яті.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Шмуля тварь пропахандон, ну хорошо, ЭТО я ВСЁ развалил и часовню 14-века тоже. Согласен! Но чаму же ты тварюга ни слова не пишешь о ГЛАВНЫХ виновниках развала Союза, о пане Кравчуке, мастера карточных и иных игр? Это же он был членом ЦК КПСС и далее кандидатов в Политбюро! Это ему из Канады привезли ваш бандеровский ж/б штандарт, которому вы сейчас все молитесь и спиваете – щенывмирла… Эй мразь щирая, пыдар скакучий, смокчун пиндосный – ты чагой-то забув про такого щиросвидомого запизденского пана? Отвечать когда будешь! Правильно тут про тебя Шмуля написали – «Галычанская блевотина» ты.
Елена
Козлоослик,пять баллов Осборну в Украине это маловато будет, здесь 12 балльная шкала сегодня и уже давно,ты козлоослик из 1950 года выйди, сейчас 2020 на дворе,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине и Америке!
Елена
Ответ то нет,да я знаю что ответить тебе по сути ,по содержанию и факту нечем,голь,ну не ноль а чуть больше,а то что я права я знаю ,я уверена в этом на 99%,а на сто процентов я уверена лишь в том сто мы умрем и то что ты мерзавец,на котором клейма негде ставить.ты ведь знаешь что я права, знаешь и я знаю.тоже мне Америка.Америка между прочим с Украиной,а вот это очень важно и хорошо для Украины.
Весёлый Роджер
Ув. ОЗЗИ! Пять балов! Все выстрелы в десяточку и в точку! Единственно, посмотрите на Шмулю_Елен, как бы с другой стороны, а шо если это не жинка, а лысый пердун, деменционный маразматик мужчинка. И уверяю, тогда у вас, все пазлы встанут в ряд - а на улице шкадила группа бандерят! «Eлена -28 ноября 2018 - …. Так что придется вам меня терпеть, потому что меня к вам назначили из инфоцентра. Почему я женского обличия, ну потому что боюсь, что меня вычислят, ну и ещё я люблю с карамелькой во рту шалапутничать в женских розовых кружевных трусах. Ну вот как бы и всё.» «Елена - 10 апреля 2020 - Школота,учитесь пока я жива,советскую школу замполитов не пропьёшь.Замполит это заместитель командира по политической подготовки эе.ха. …»
уКР
Очередное кино.
ха-ха
что Донбасс будут колючей проволокой ограждать?!
Весёлый Роджер
Гэтот Шмуля, он гнусный пыдар и всех туды записывающий, сраный пропахандон бандеровской хунты – не выезжавший дальше Жмеринки, но он усё знает тай усё вин бачит. Даже в тех странах, которых этот мудак даже на карте не найдёт. Его задача, гэтого шизофреника, тут одна, обосрать оппонента с ног до головы, тому шо иных аргументом у жидобандеровского хандона НЫМА! А только ЛОЖЬ И ВЫСЕРЫ с цензора про загнивающую Россию и динамично развивающуюся укроколонию пиндосов! Правильно тут про тебя Шмуля написали – «Галычанская блевотина» ты.