Вчені з'ясували, як влаштовані нічні кошмари
Общество30 марта 2020

Вчені з'ясували, як влаштовані нічні кошмари

Американські дослідники з'ясували, як насправді влаштовані нічні кошмари. Крім того, виявлено їх несподівана користь. Страх не є основною причиною того, що людині сняться кошмари. Про це пишуть ЗМІ. Найчастіше вони засновані на почутті провини, болю втрати або ж відразі. Дослідники відзначили, що емоції є більш сильними і довгоживучими, ніж страх. Наукові співробітники виявили, що кошмари можуть навіть принести полегшення.

Погані сни свідчать про неспокій і стрес. Головний мозок обігрує страхи людини цілісним сюжетом. Вчені вважають, що для психіки це дуже добре. Коли люди прокидаються, вони часто пам'ятають своє погане сновидіння. За рахунок того, що відбувається більш якісна обробка психікою, людина легше справляється з переживаннями.

У момент, коли сняться кошмари, головний мозок перебуває в стані бодрості. Фаза швидкого сну зазвичай настає кожні півтори години. Тільки в ній, коли знижені рухові здібності тіла, зазвичай людина і бачить кошмари. Таким чином створюється відчуття безпорадності. Користь для організму полягає в тому, що система кровообігу починає активніше транспортувати необхідні речовини.

В результаті зміцнюється імунна система, нормалізується тиск, зменшуються наслідки стресу. Вчені відзначили, що кошмари сняться, оскільки людина їсть перед сном. Існують і хімічні причини, наприклад, прийняття різних ліків. Дослідники відзначили, що людина в будь-який момент може змінити сюжет сну, оскільки головний мозок не спить.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии