Вчені з’ясували, які сни сняться людям перед смертю
Обществоukrhealth.net19 марта 2020

Вчені з’ясували, які сни сняться людям перед смертю

Багаторічні спостереження показали, що за деякий час до смерті люди бачать незвичайні сни.

Американські вчені розповіли про підсумки свого масштабного дослідження, присвяченого відходу з життя. Фахівці протягом десяти років спостерігали за пацієнтами паліативних відділень і тяжкохворими людьми. Всього в експерименті взяли участь 13 тисяч осіб.

Були виявлені деякі цікаві деталі. Наприклад, приблизно за три тижні до смерті люди починали бачити незвичайні сни. 90% пацієнтів раптом помічали, що їх сни стали більш яскравими. Багато людей говорили, що сни стали практично не відрізнятися від реальності і дарували позитивні емоції.

Але і це ще не все – як з’ясувалося, багато спільного є і в змісті сновидінь. Так, більше 70% учасників експерименту розповідали, що почали бачити уві сні померлих родичів або друзів. Більше половини респондентів в останні тижні життя бачили уві сні, як готуються до подорожі – купують квитки, збирають валізу, планують маршрут. Близько 30% уві сні заново переживали найкращі моменти свого життя. Деякі згадали про події, які давно здавалися забутими, наприклад, перший в житті танець з дівчиною на вечірці.

Фахівці вважають, що пояснення цьому феномену є і воно досить просте. Мозок людини схильний захищатися від усвідомлення власної смертності – нам здається, що це буває тільки з іншими. Коли швидкий кінець неминучий і людина про це знає, включається механізм захисту від страху смерті. Тому і виникають незвичайні сновидіння.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
слышь ты хоть на один мой вопрос ответила? нет... когда будешь отвечать, тогда можешь требовать того же от остальных гермафродит ты наш
гость
Сволочи
гость
А какой тебе старая проститутка ответ -тебе привет с окружной.
Starый Йухан
Вооружённый Сброд Усраины - нацистские пидары, каратели гитлеровские, выблядки конченные. Сука, хоть одна блядина из гастеров в Эстонии заговорит в моём присутствии на укро-сраной мове, челюсть снесу сразу к хуям.
Елена
Ответа нет,как всегда.
Весёлый Роджер
Луночка привет! Приятно, что наконец ты это поняла «а за то, что ты мешаешь ей фейковать...» Спасибо! Ты вспомни лучше, какую хрень этот недожинковец тут нёс, про Орду и азиатов и арийскую нацию эуропейцев шумерив, особлибо «трудяг» запизденцев! Сколько же он орал – шо Амэрыка с ранку прийдэ … не сосчитать! А как он на литаке, склёпанном из чего-то, мабуть кизяка, на Антонове, хотел пролететь вдоль границ России и с высоты в 20? чи 30 км дупу москалям казати!
Анти
Винтовка у неё, наградная от Петрушки лично походу, как отличившемуся упырю.