Обществоukr.mediaJul 27

Від цих 7 небезпечних ілюзій варто позбутися у зрілому віці

Деякі переконання у зрілому віці варто викинути з власної голови.

nk_hauz/-mfb04i9sspo0abueltu.jpg

У молоді роки деякі люди схильні жити в ілюзіях, однак у міру дорослішання ми накопичуємо досвід і витягуємо часом суворі, але важливі уроки життя. Розбираємося, від яких помилок і порожніх надій необхідно позбутися до настання зрілості, інформує Ukr.Media.

Вважається, що період молодості закінчується до 39 років — після цього, згідно з поширеною думкою, починається зрілість. До цього віку багато людей залишають позаду зайві тривоги і страхи, вчаться вибудовувати особисті кордони і говорити "ні", починають більш терпляче ставитися до несправедливості світу і простіше дивитися на життя в цілому.

Однак не у кожної людини період зрілості відповідає психологічному дорослішанню — багато людей у цей період, навпаки, відмовляються приймати факт змін і наповнюють своє життя ілюзіями, вирушаючи у гонитву за молодістю, яка минає, що найчастіше призводить людину до стагнації і розчарування. Давайте розберемося, від яких ілюзій варто позбутися, щоб гідно зустріти новий етап свого життя.

"Одного разу у моєму житті з'явиться хтось, хто вирішить усі мої проблеми"

Це — стандартна ілюзія, яка нерідко з'являється у людей після 35 років. Позначаються накопичена втома, емоційне виснаження, небажання нести відповідальність за себе і вступати у новий період життя. Важливо розуміти, що за реальних умов немає ніяких чарівників, які одного разу спустяться з неба і вирішать усі ваші проблеми безкоштовно — такі угоди можливі лише на взаємовигідних умовах, які навряд чи влаштують дорослу і самостійну людину.

Якщо ви зіштовхнулися з подібними проблемами, спробуйте подивитися на життя під іншим кутом — спробуйте сприйняти відповідальність за себе не як вантаж або тягар, а як важливий елемент особистої свободи.

"Вже пізно щось змінювати"

Ця ілюзія частіше виникає у зрілому віці — за роки життя у людини накопичується негативний життєвий досвід (взаємини з протилежною статтю, відсутність кар'єрних досягнень або невиправдані надії), який заважає рухатися вперед і ставити нові цілі. У цьому разі, звичайно, необхідна внутрішня робота з невдачами — пам'ятайте, що ваші прагнення ефективні тоді, коли ви дієте цілеспрямовано і у вас є достатня кількість терпіння, щоб ваші зусилля не були марними.

"У сорок років життя закінчується"

Обдурені очікування, розчарування і оцінка свого емоційного стану з позиції юнацького максималізму, звичайно, будуть малювати сумні картини у вашій свідомості. Якщо ви хочете змінити даність, вам варто змінити ракурс сприйняття реальності — у сорок років ви точно розумієте, чого саме ви хочете, і у вас є достатньо ресурсів, щоб самостійно це реалізувати.

Головний нюанс полягає у тому, що люди не завжди правильно оцінюють свої внутрішні мотиви. Якщо ви хочете грошей, уявіть, що б ви зробили, якби вони у вас були? Подорожували? Відпочивали? Не займалися б нудною і нецікаво роботою? Тоді, ймовірно, справжні мотиви приховані не у фінансовій неспроможності, а у бажанні замінити сферу діяльності або відпочити від звичних буднів.

"Чимало залежить від думки оточуючих"

Залежність від думки оточуючих — це та деструктивна установка, яка заважає усьому життєвому процесу. Люди здебільшого зайняті лише власними думками і почуттями, і їм байдуже, що ви робите. Проте думка про те, що подумають або скажуть оточуючі, лякає навіть дорослих особистостей.

Безумовно, збір інформації або звернення по пораду може допомогти у тій чи іншій ситуації, але не варто сприймати рекомендації і думку оточуючих як стовідсоткову істину. Основне завдання будь-якої зрілої людини — це навчитися чути і слухати себе, а це можна зробити, навчившись не критикувати себе і не картати за скоєні помилки.

"Я можу контролювати оточуючих"

Це — ілюзія егоцентриків, які прагнуть заволодіти усім світом і готові заради цього на усе. Їх цікавлять слава, гроші, влада, бажання керувати і маніпулювати іншими людьми, при цьому саме їх бажання усе контролювати призводить до розчарування і подальших психологічних проблем.

Важливо розуміти, що на кожну силу знайдеться інша, анітрохи не менша, а особисте благополуччя і щастя не може зростати на ґрунті егоцентричних фантазій про тотальний контроль. Це — ознаки інфантильності і недалекоглядності.

"Я самотній (ня)"

Ця ілюзія є у багатьох людей, які з якихось причин не пов'язані відносинами або не мають родини. На формування почуття самотності впливає соціальна значущість парності — навіть той, хто усвідомлено відмовився від побудови відносин, періодично може почуватися самотнім. При цьому, зазвичай, люди швидко звикають до комфортного співіснування з собою, але під впливом моменту можуть впустити у своє життя (і свій побут) іншу людину, чекаючи, що вона жодним чином не змінить їх звичне існування, що, безумовно, є неможливим.

Тому, якщо ви дійсно почуваєтеся самотніми, спробуйте відкритися світу і послабити межі вашої зони комфорту, а у разі, якщо вас усе влаштовує, не варто звертати увагу на загальноприйняті правила — просто насолоджуйтеся свободою і відсутністю зобов'язань.

"Я розчарований (а) у своєму житті"

Ця ілюзія, як і багато інших, заснована на негативному досвіді. Невдалі романи, помилки на роботі, зрада близьких людей — усе це накладає відбиток, у результаті чого ми починаємо думати, що наше життя не вдалася. Однак варто пам'ятати, що ми живемо у світі, де багато людей (як гарних, так і поганих), а одна подія замінюється на іншу — ми взаємодіємо з навколишньою реальністю, роблячи вибір щодня, й те, що ми отримуємо у результаті, не робить світ ворожим.

Дивіться на ситуацію ширше — порівнюйте себе не з іншими, а з собою рік тому, шукайте те, що вам варто розвивати у собі, на що звернути увагу, і не втрачайте надію. Активна позиція, мотивація і бажання — це саме те, що робить людину живою, допомагає дивитися на життя під іншим кутом і знаходити у собі сили переживати тимчасові труднощі.

💬 Последние комментарии
Моя твоя не понимаю
Почему министр обороны нигде не пригодился? А Гитлер бы сказал, что даже худший немецкий гинеколог в сто раз лучше, чем лучший российский специалист.
Агент Кремля Балдуин Балдуинов
Украинске Лайфхак - как заработать денег на Голливудских кинозвёздах, даже если ты даже как артист или режиссер полное гуано... Следствие уже установило, что выстрел произвел именно престарелый и слепой Болдуин. По словам шерифа, в момент выстрела осколки пули разлетелись по всей съемочной площадке и ранили более двухсот (200!!!) человек. Сейчас местный шериф расследует, как оружие оказалось заряжено настоящими патронами из зоны АТО и кто именно заряжал винтовку. вся оМириканскайа конница, вся Эувропейская рать, не может Петрова с Бошировым, в Голливудске пустыне поймать/найтить/наказать....
Мим
((😪
«Мы готовы…раздвинуть ноги»
Как министр обороны Европы Фундерляйн... оказалась ГИНЕКОЛОГОМ, ...плохим гинекологогом, который нигде непригодился
Глобус Украины
чего Зеленский засобирался в Лондон ? томущо!!! бывший министр 0бороны Украины, первый Клоун и герой АТО - Гелетей, отдает ему свою Лондонскую "Хатынку"...недорого! Непосильным трудом нажитую!
Бе-бе-бе
Не бойтесь! Царь уходит на север, в Арктику. Завоевание Арктики должно удовлетворить. Но пускать царя туда или нет - это уже другой вопрос. Возможно, что Арктику лучше защитить от российского имперализма.
Станиславский
Вот теперь верю! Хорошее кино получится!