Обществоwww.ukrinform.ua23 дек.

Відкрили вуличну виставку про храми, знищені більшовиками у Києві

nk_hauz/fNjiwBonR.jpeg

У Києві пройшла презентація вуличної виставки "Зруйнована віра", присвяченої знищеним більшовицьким режимом християнським храмам міста, які мали культурно-історичну спадщину.

Участь у заході взяли близько 20 осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суть цієї виставки - показати киянам і гостям міста найвідоміші київські храми, які були зруйновані в 1930-х роках і не відновленні по сьогодні. На виставці представлено 14 споруд без яких історико-культурна спадщина Києва є неповною”, - сказав один із організаторів виставки, доцент кафедри археології та музеєзнавства Історичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка Кирило Третяк.

nk_hauz/7nVZQfong.jpeg

За його словами, на цій виставці представлені унікальні споруди княжої доби, також тут є споруди ХVII-ХХ століть, “але всіх їх об’єднує те, що вони грали дуже важливу роль в історичній забудові Києва, в композиції його історичного ландшафту”.

“Втрата цих споруд призвела до нівеляції та деградації історичної забудови Києва”, - зазначив Третяк.

Окрім цього, організатор додав, що близько 100 культурних споруд було зруйновано за роки радянської влади.

Також він наголосив на тому, що дуже важливо, що ця виставка розташована у самому центрі Києва, де більшість киян і приїжджих можуть подивитися на неї, отримати з неї нову інформацію і “приходити до висновку, що треба берегти свою культуру, своє історико-культурне надбання, бути господарем у своїй хаті та не дозволяти нікому руйнувати свою спадщину”.

Виставку організував Український інститут національної пам'яті спільно з Історичним факультетом КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

Авторские статьи