Віртуальний музей справедливості відкрили в Україні
Обществоvechirniy.kyiv.ua15 декабря 2020

Віртуальний музей справедливості відкрили в Україні

В музеї ви зможете дізнатись неймовірні історії боротьби з усього світу, отримати листа від Нельсона Мандели, прослідкувати за історією захисту прав людини та навіть добитися справедливості для тих, хто потребує її прямо зараз.

До міжнародного Дня прав людини в Україні відкрили Музей справедливості. Це спільний проєкт Platfor.ma та Amnesty International.

Мета Музею – привернути увагу до марафону написання листів, яку щороку проводить Amnesty International. Це найбільша щорічна правозахисна кампанія у світі, у рамках якої всі охочі можуть виступити на захист прав людей з різних країн. Для цього треба лише підписати онлайн-петиції до урядів, а також надіслати листи солідарності героям та героїням кампанії. Торік акція об'єднала 7 млн людей.

Цьогоріч ними героями та героїнями марафону стали: Халед Драрені, арештований за журналістську діяльність; Валерія Сікал, яка першою в Україні наважилася розповісти про сексуальні домагання на військовій службі; Насима Аль-Сада, ув’язнена за захист прав жінок; Ґуставо Ґатіка, який втратив зір через поліцейське насильство; Меліке Балькан та Озгюр Гюр, що перебувають під загрозою ув’язнення за захист прав ЛГБТІ.

Музей Справедливості має п’ять залів, кожен із яких присвячений одному з аспектів боротьби за права людини. 

У залі «Артефакти боротьби» можна дізнатись про найвідоміші події з історії правозахисту – від ухвалення Декларації прав людини до славнозвісного виступу Мартіна Лютера Кінга, подивитись архівні фото та відео. Тут ви прочитаєте, зокрема, про здобуття жінками права голосу, Будинок «Слово» у Харкові, скасування рабства в США та про те саме піаніно з Майдану.

Зала «Ікони справедливості» розповідає про п’ять персон, імена яких стали символами боротьби за права людини. Це Василь Стус, Нельсон Мандела, Роза Паркс, Махатма Ґанді та Еммелін Панкгерст

В залі «Історії успіху»  кожен відвідувач може прочитати сім історій людей, яких вдалось врятувати від несправедливого суду і добитися для них змін на краще. 

Зали «Тест на справедливість» та «Механізм боротьби» присвячені цьогорічним героям та героїням Марафону написання листів. Зокрема, пройшовши тест, можна перевірити чи справедливо б ви оцінили вничок тієї чи іншої людини. В основу цього тесту покладені історії цьогорічних героїв марафону».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Америка вернулась и она готова вести за собой остальной мир,золотые слова.
КАКАЯ БОЛЬ
В Куеве навальнятам наваляли пиз.юлей. Расчитывали на поддержку от украинских нацистов, но навальнятам наваляли по полной. Валяли по асфальту.
КАКАЯ БОЛЬ
В Куеве навальнятам наваляли пиз.юлей.
е
ага .... еще расскажи про вояк встречавших Петю..и на вояках тех шеврон дивизии "Мертвая голова", напомнить чья это дивизия?
е
а... так ее работа озвучивать ТУПЫХ?? покажи ка на глобусе Украины море у границ Беларуси...
е
это ж до тебя не доходит, это ж ты у нас тупая дура (сама призналась))), это ж для тебя счастье когда за тебя дяди из америки решают когда тебе спать, а когда срать.... это ж для тебя великое достижение когда кредиты дают за развал производства и обнищание народа...это ж ты за халяву удавишься..
Весёлый Роджер
ОЙ да шо ты? Ты об этом пьяному ёжику в лесу на ухо покизди! А кого спимали в форме СС-Щирая голова, зигующих на факельном шествии у Куеве? Шо опять нЫкого? Закон е, а фашистов ныма, ось таки вот дела!