Висока самооцінка тут ні до чого. Вчені розповіли про справжню природу нарцисизму
Обществоnv.ua26 марта 2021

Висока самооцінка тут ні до чого. Вчені розповіли про справжню природу нарцисизму

Всупереч поширеній думці, нарцисизм викликаний почуттям незахищеності, а не завищеним почуттям власної гідності.

Це — результат дослідження, яке провели психологи з Нью-Йоркського університету. Коротко про висновки з нього вони розповіли на сайті університету.

«Довго було неясно, чому нарциси поводяться неприємно, наприклад, вихваляються, адже насправді це змушує інших думати про них менше. Це стало досить поширеним явищем в епоху соціальних мереж — поведінка, яку прозвали «флексом», — пояснює Паскаль Уолліш, клінічний доцент кафедри психології Нью-Йоркського університету.

Психологи пояснюють, що така поведінка обумовлена компенсацією низької самооцінки та спробами її прикрити. Через це нарциси потрапляють в порочне коло — вони вихваляються, через що люди ставляться до них гірше, що ще більше б'є по їхньому самолюбству, змушуючи вихвалятися ще більше.

Дослідники вивчили нарцисичний розлад особистості (НПЛ), що складається з двох підтипів, — грандіозного та вразливого нарцисизму. Також вони хотіли з'ясувати, наскільки ці підтипи пов'язані з психопатією. У дослідженні взяли участь 300 осіб — близько 180 жінок і 120 чоловіків, чий середній вік становив 20 років.

Вони повинні були відповісти на 151 питання. Для своїх оцінок вчені створили нову міру PRISN, яка вимірюється індексом FLEX. Останній фіксує рівень самооцінки і вплив на неї зі сторони почуття незахищеності, через яку людина виявляє схильність до нарцисизму.

Результати показали високу кореляцію між показником FLEX і нарцисизмом, але не з психопатією. Згідно з дослідженням, потреба в схваленні суспільством корелювала із заявленою тенденцією до самопідвищення, що є характеристикою уразливого нарцисизму. До прояву психопатії вчені віднесли тільки грандіозний нарцисизм.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
А в это же самое время, на бензо колонке у клятых… Тююю, тай ны …, вже ни такЪ, на водородной колонке… «Пассажирское сообщение на водородных поездах на Сахалине может начаться в 2024 г….» А у щирых пиндосмокчунов, с ранку, вже пойдёт чи войдёт гиперлупа, ну то у дупу панська залупа! Сало не роняем, ровными шматами, для убийц детей - братьёв рагулей – него ховаем! Та щенывмырло спиваем….
е
Сказочники... Т.е по их мнению от Китая до Тайваня лететь дальше чем с их гипотетических аэродромов...про десант вообще смешно читать, китайцы просто численностью затопчут любой экспедиционный корпус....
Весёлый Роджер
3.14здёшь голимый! Ну не верю!!! Ты классический xoxлoпредатель Кравчук!!! Член КПСС, а ныне восхвалитель Галичины СС!!! А шо Шмуля, то не такЪ?
Весёлый Роджер
Ты мразь Шмуля, только что писал про другое, что он не воевал или мало воевал, а сам на складе, как ты тушенку трескал! Опять ты тему заxoxлить пытаешься! Это всё что ты пишешь, придумали пиндосы, когда Солженицин не стал плясать под их дудку. До его возвращения в Россию НИ СЛОВА такого не писали, а потом, как по команде стали обсерать, ну как ты Шмуля, стали в одну дуду петь и уши тупым греть. Чуешь мудак, какой ты скатинюга продажный! Холуй Америки!
е
А ты изменила своим из РККА..лижешь жопу америкосам, разрушающим твою страну..и кто ты после этого, тварь???
е
Подхрюкиваешь. Оно и видно...жополиза...
е
Елена, где твой комментарий?)))