Обществоstyle.nv.uaSep 5

Вокальна йога. 8 найнезвичайніших видів фітнесу в Україні

Можу сказати точно: різноманітність у спорті допомагає тримати планку і не пропускати заняття

У сучасному світі з’явилося багато нових і незвичайних видів спорту, але через незрозумілі назви мало хто ризикує змінити звичні тренування в спортзалі на barre fitness або слеклайн.

У мене сидяча робота, і максимум мого руху в межах офісу — покрутитися на стільці або сходити по чай на кухню. Тому спорт став важливою частиною мого життя. Але одного разу я зрозуміла, що займатися з гантелями вже трохи набридло, а щоденних пробіжок так і не полюбила. І тоді я вирішила влаштувати собі челендж: упродовж місяця спробувати максимальну кількість нових спортивних напрямів. Так я дізналася, що ж таке вокальна йога, джампінг-фітнес і багато іншого.

1. Гімнастика на полотнах

У дитинстві я любила дивитися змагання з художньої гімнастики. Захоплювалася тим, як спортсменки граціозно виконують трюки, а потім прив’язувала стрічку до олівця і стрибала по квартирі, уявляючи, що я гімнастка. У спортивну секцію мене тоді так і не віддали, тому тепер я вирішила хоча б на годину втілити мрію в реальність. І першим тренуванням вибрала повітряну гімнастику на полотнах.

Перед заняттям подивилася відео — дівчата-спортсменки все робили так легко і красиво, я навіть надихнулася. Але потім згадала, як залажу на верхню полицю в поїзді, і зрозуміла, що мій рівень грації трохи нижчий. На ділі все дійсно виявилося досить складно. Одразу парити на гімнастичних полотнах не вдалося. Спочатку було навіть страшнувато, адже доводилося виконувати елементи, в яких висиш догори дригом або тримаєшся тільки ногами. І хоч інструктор запевняла мене, що зловить, якщо буду падати, я однаково трималася за полотна щосили. Добре, що заняття індивідуальне, бо мені весь час потрібна була допомога тренера. Вона показувала кожен крок, сама намотувала полотна мені на ноги. Я почувалася мавпочкою в цирку.

Втомлюєшся через три хвилини, але зупинитися неможливо

Але вже в другій половині заняття стало легше. Трохи пішов страх і почали виходити деякі елементи — це принесло нереальне задоволення. І хоч красиво розкрутитися в польоті так і не вдалося, я однаково залишилася задоволена собою. Тренування незвичайне: ти не концентруєшся на конкретних м’язах, як у спортзалі, але навантаження отримуєш відмінне.

2. Майстер-клас зі слеклайну

Свою гнучкість і граціозність я вже прокачала, тому наступним сміливо вибрала заняття зі слеклайну. З цим словом у мене асоціюються суперекстремали, які йдуть по натягнутому канату між скелями над прірвою. Але я з’ясувала: тренування проходить у спортклубі, а висоту стрічки можна регулювати. На все заняття інструктор став моєю опорою і підтримкою у прямому сенсі. Спочатку стропа жахливо трясеться, ти не розумієш, що відбувається і як взагалі можна встояти на цьому. Але з часом звикаєш, вчишся балансувати і потихеньку крокувати. Головне — продовжувати робити спроби і розслабитися. Коли тіло не напружене, набагато легше утримувати рівновагу.

Важливо не поспішати, робити кроки плавно і поступово. У такі моменти відчуваєш усе своє тіло, концентруєшся на кожному русі. Тренер розповідав, що для нього слеклайн — цікаве дозвілля. Він часто виїжджає в ліс, натягує стрічку між деревами і займається на природі. І хоч заняття не було екстремальним або якимось супернезвичним, але вражень залишилося море.

3. Майстер-клас GoFlo

Наступне тренування було для мене ближчим і зрозумілішим. Я загуглила GoFlo, побачила петлі і подумала, що це щось у стилі TRX. Заняття проходило в групі, судячи з усього без неймовірних трюків, і я вирішила, що точно впораюся.

Все почалося з простої розминки, але коли ми перейшли до вправ у петлі, я зрозуміла в чому особливість GoFlo. У кріпленнях для пояса є пружини, завдяки яким можна робити вибухові стрибки і буквально злітати, як супермен. Здавалося б нічого особливого: тренувальні петлі, стандартний набір вправ. Але ви коли-небудь робили планку в повітрі? Це важко, але за відчуттями дуже круто. Ще мені сподобалося підтягуватися, сидячи на кріпленні, як на гойдалці.

4. Джампінг-фітнес на батутах

Після попереднього тренування з’явилося бажання спробувати ще щось інтенсивне. І наступним моїм відкриттям став джампінг-фітнес. Головна причина, чому я так чекала це заняття — батути. Що може бути крутіше, ніж поєднати дитячі пустощі та фізичні вправи?

Заняття пройшло динамічно. Тренер увімкнула голосніше в колонках Mozgi, і понеслося! Втомлюєшся через три хвилини, але зупинитися неможливо, тому що кайф отримуєш нереальний. Рухи нагадують степ-аеробіку, тільки на батутах це відбувається зовсім інакше. Найбільше сподобалося стрибати в стилі «ноги вище голови». Я дуже люблю максимально рухливі тренування, і джампінг-фітнес мені шалено сподобався. Абонемент на таке заняття буде класним подарунком для тих, кому всі види тренувань здаються нудними.

5. Barre f itness

Barre — це балет, йога і фітнес в одному занятті. На відео все виглядає красиво і витончено, так що мені довелося знайти свою найпараднішу спортивну форму. Раніше я не особливо любила заняття такого формату. Якось раз потрапила на тренування з пілатесу, на якому захотілося подрімати, тоді і повісила ярлик на всі пов’язані напрями. Але потім сестра витягла мене на дуже навіть непогану йогу, і я зрозуміла, що присед зі штангою — це ще не все.

Перше, на що звернула увагу — фігура інструктора. Вона була у відмінній формі, і це реально мотивувало займатися. Тренування нагадує тренування балерин, тільки трохи інтенсивніше. Були ті ж самі пліє, але з великою кількістю повторів, вправи біля станка і з гантелями. З боку все виглядає красиво, але на практиці — досить важко. На занятті багато статики, потрібно весь час тягнути носок і тримати спину рівно. У такі моменти розумієш, що бути балериною — неймовірно складно. Я б не сказала, що barre fitness припав мені до душі, весь час хотілося трохи потанцювати, як білий лебідь. Але як розрядки між кардіотренуваннями — саме воно.

6. Вокальна йога

Я йшла на заняття з повним нерозумінням того, співати я буду чи тренуватися. Виконати кілька пісень Меладзе в позі лотоса було б кумедно, але я на це не розраховувала. Вокальна йога стала для мене відкриттям. На уроці я трохи порозминалася, а потім виконувала дихальні і вокальні вправи. Їх суть у тому, щоб зняти блоки і затиски в тілі. Взагалі це корисно людям, які професійно співають, щоб звучати легко і діставати потрібні ноти. Але, виявляється, у всіх можуть бути затискачі в ділянці щелепи або діафрагми. І вокальна йога вирішує цю проблему.

Я виконувала прості завдання: видихала зі звуком, робила нахили і хвилю з голосом. Для мене така практика була максимально дивною. Але тренер так природно і легко все пояснювала, що я розслабилася, припинила ставити купу дурних запитань і просто робила всі вправи. Заняття було схоже на своєрідну медитацію. Я вийшла з центру з неймовірною легкістю. І хоч раніше не замислювалася про відвідування подібних уроків, тепер знаю, куди йти після стресового дня і разом з подругою.

7. Гімнастика на кільці

У мене завжди працювала формула успіху: візьми те, що не вдається, і зроби це двічі. Ну вже дуже мені хотілося опанувати повітряну гімнастику і перестати бовтатися на снарядах, як сосиска. Красиві дівчата в трико, які пурхають на кільці, як пташки, насправді неймовірно сильні і тренуються роками. Але у мене був настрій не здаватися і навчитися робити хоча б парочку простих акробатичних елементів на кільці.

Тренера я попередила, що на минулому занятті з повітряної гімнастики мені було важкувато, і вона показувала всі елементи максимально докладно. Висячи на кільці головою вниз, я згадала, як дивилася колись з мамою серіал Принцеса цирку. Тоді я хотіла літати під куполом, як головна героїня. Більше не хочу. Тому, що робити трюки мені було страшно навіть на метровій висоті. Напевно, бракувало дитячого досвіду лазіння по деревах. Але в порівнянні з заняттям із повітряної гімнастики, вже був помітний прогрес. Я навіть задумалася про те, щоб почати регулярні тренування. Такі уроки допомагають розвинути гнучкість і силу, оскільки потрібно весь час утримувати себе у висячому положенні руками або ногами.

8. Самооборона

Наостанок у мене залишилося найнезвичайніше заняття — урок самооборони в центрі ізраїльського воєнізованого спорту. Я розуміла, що буде важко, але було цікаво відвідати таке тренування. Заняття складалося з трьох етапів з різними тренерами. Спочатку була самооборона: інструктор показував, як захищатися, якщо на тебе нападають зі зброєю. За один урок ідеально відпрацювати всі дії не вдасться, але реакція виробиться. Мене здивувало те, як інструктор вживався в роль під час практики. Він попереджав, що зараз буде нападати і все — пощади немає. А я ж розумію, що він не справжній маніяк, і бити тренера не дуже хочеться. Але іншого виходу немає.

Наступним етапом була стрільба з різної зброї. Мене провели до іншого інструктора, який спочатку розповів трохи теорії. Потім ми перейшли до практики: я вчилася правильно тримати пістолет і стріляти по статичній мішені. А потім тренер узяв цю мішень у руки і почав з нею рухатися. Я розгубилася: влучити в рухому ціль виявилося досить складно. Інструктор біжить, кричить: «Стріляй!» А я не можу зорієнтуватися, не те що чітко прицілитися. Але однаково, тренер мене похвалив. Сказав, що на першому занятті поцілити хоча би просто в мішень — вже добре.

Останньою стало спортивне тренування, схоже на кроссфіт. Інструктор начепив на мене спеціальний датчик, який виводить на екран мій пульс, і почав ганяти. Тут жодні «не можу» не діють, тренер бачить за показниками, коли ти можеш продовжувати, а коли потрібен відпочинок. Для різних видів вправ у залі є окрема зона з необхідним інвентарем. На уроці мене захопило те, що кожен інструктор неймовірно захоплений своєю справою. Навіть найсухішу теорію про пістолети я слухала з відкритим ротом. Було важко фізично, але набагато цікавіше, ніж звичайне тренування в залі. За цей місяць я відкрила для себе безліч спортивних напрямів. Найненезвичайнішим стало заняття з вокальної йоги, але я знайшла йому застосування — буду так позбавлятися від стресу. Найскладніше було опанувати повітряну гімнастику, хоч це шалено красиво і цікаво. Навряд чи ще раз сходжу на barre — таке тренування для більш флегматичних людей. А ось уроки самооборони від спецпризначенців точно продовжу, хоч сама не очікувала, що мені сподобається. За весь час помітила, що жодного разу не примушувала себе йти на тренування, навіть коли була дуже втомленою після робочого дня. Тож можу сказати точно: різноманітність у спорті допомагає завжди тримати планку і не пропускати заняття.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Америка с Украиной- не смеши мои тапочки - они и так от смеха в разные стороны косятся.Америка пообещает , использует, и бросит ...А Тебе с каменяром придется погибать за такую вот "дружбу-Ты к этому готова?
Луна -2
Украина -кажется, никогда не будет в НАТО.Потому что пообещать жениться-еще не значит . ЧТО ОБЯЗАТЕЛЬНО ЖЕНИТСЯ.А использовать можно и даже нужно ...
лУНА-2
Что же тогда не защищали Крым ?А КАМЕНЯР? что же тогда сбежали, не дрались за Крым?-Если там была украинская аримя -чего тогда просто СДАЛИ полуостров - что указаний не было? или просто струхнули,Как же вы так струхнули -то ,а ? интересный факт специально для тебя- читала в интернете-"Когда Крым отошел к России, то украинцам было предложено или присягнуть на верность России или уматывать с Крыма.ТАК вот почти все приняли присягу, немногие уезжали.Тем кто уезжал _уже в поезде пришли телефонные звонки - "А нам дали зарплату почти в два раза выше чем у нас была на Украине "И что ты думаешь, остались они на Украинском поезде? Ошибаешься , друже,-Они похватали чемоданы и вернулись опять в ту же часть и приняли присягу на верность России. Тв знаешь -ЭТО УЖЕ О многом говорит...
Луна -2
Хорошо , а кто дал право убивать детей Донбасса?Почему Украина может присвоить себе это право?Какая разница за что его расстреляли , видимо, за дело , Таких вот малолетних идиотов , верящих в украинское возрождение и используют службисты из СБУ, А потом оправдываются что мол, детей расстреляли..Хочешь совет - не вмешивайся в эти дела .Тогда и живой останешься.Во-вторых никогда не пиши того, о чем не знаешь.. Мне все равно за какое дело его арестовали_ сам виноват, не мальчишка уже, надо было думать головой, а не одним местом .Мне просто жаль детей И ИХ МАТЕРЕЙ, КОТОРЫЕ ВИНОВАТЫ ТОЛЬКО В ТОМ, ЧТО ОКАЗАЛИСЬ НА ТЕРРИТОРИИ НЕ НУЖНОЙ Украине, если она позволяет расстреливать своих же граждан,
Хулиган
Не против ЕС, а против Польши, Венгрии, Чехии и Словакии. В Польше живут люди, которые не умеют принимать решений. Кто ж им виноват, что они не умеют думать.
Макс
Взять петра , поставить раком , и зажать соски в тиски .И нещадно жарить в сраку - петр загнется от тоски . .
Будет что будет
Думаю, что будет война с целью окончательной зачистки Восточной Европы. Для растущего населения благополучной Западной Европы нужно больше жизненного пространства. План Ост называется.
Авторские статьи
Авторские статьи6ч. назад
Американцы крепко взялись за Зеленского. Дмитрий Джангиров 1
Авторские статьи7ч. назад
Мы наблюдаем полный развал системы государственного управления 2
Авторские статьи8ч. назад
Киевский суд признал Украину американской колонией 3
Авторские статьи8ч. назад
Зеленскому выходят боком скандалы с офшорами, вагнеровцами и внутри партии
Авторские статьи8ч. назад
Без Великой Отечественной и Донбасса. Новый «темник» должен научить украинцев «правильному» языку
Авторские статьи9ч. назад
Протоиерей Андрей Ткачёв: Сатанизм среди миллионеров. Закрытый клуб иллюминатов 2
Авторские статьи9ч. назад
США опять торгуются с Россией за Украину 2
Авторские статьи10ч. назад
Обещал бычка, а дал тычка. Чем увенчался визит главы Пентагона в Киев 7
Авторские статьи11ч. назад
Ноябрь 1945 года. Не состоявшийся ядерный удар Сталина по США 1