Обществоzik.ua16 нояб.

Всесвітнє дослідження цінностей 2020: Що українці шанують найбільше?

nk_hauz/-mmftt6oeidu5ubjbgyh.jpg

Опубліковані дані Всесвітнього дослідження цінностей 2020. Україна вгорі ліворуч. Вгорі означає, що у нас раціональне переважає над традиційним. Вибираючи між креативом і "заповітом предків", ми швидше виберемо креатив. Тут Україна між Францією і Великою Британією.

Про це пише Юрій Христензен на своїй сторінці в Facebook.

Цінності українців

nk_hauz/-mmftwpnnojllecw0jvv.jpg

Зліва означає, що цінності виживання у нас переважають над цінностями розвитку. Наш креатив спрямований на виживання, а не на розвиток. За цим показником ми попереду планети всієї, за винятком Молдови і Тунісу. Тільки ці дві країни за цінностями виживання "лівіше" України.

Порівняємо Україну з іншими країнами. Чому одні багаті, а інші бідні, незважаючи на те, що в них живуть такі ж люди, у яких дві руки, дві ноги і в добі двадцять чотири години.

Соціальні стереотипи

Україна знаходиться у верхній частині списку європейських країн за важливістю сім'ї, і в нижній за важливістю друзів, роботи і політики. У порівнянні з іншими країнами українці готові жити поруч з наркоманами, але категорично проти сусідства з гомосексуалами. Алкоголіки в середині списку.

Говорячи про бажане майбутнє половина українців вважає, що держава вимагає покрокових реформ. Кожен восьмий ратує за революційні зміни. Третина при цьому боїться приходу руйнівних сил. Тобто, запит на зміни перевищує страх змін, але ми не хочемо революцію.

Рівень щастя і благополуччя

Рівень щастя в Україні послідовно зростає з 1996 року. Сьогодні вісім з десяти українців вважають себе щасливими. Але якщо порівнювати з іншими європейськими країнами, виходить шосте місце знизу. Краще всього зі щастям у шведів, а найнещасливіші болгари.

Українці незадоволені своїм рівнем життя в порівнянні з іншими країнами. При цьому половина українців вважає, що вони живуть краще за своїх батьків. Не дивно, судячи з кількості машин і споруджуваних будинків. Ще за відповідями для щастя нам не вистачає здоров'я і незалежності.

Соціальний капітал

Українці не довіряють українцям. Вдвічі більше відповідають, що людям не можна довіряти, а потрібно бути обережними у відносинах з "чужими". У лідерах рейтингу довіри Данія, Фінляндія і Швеція. Це показує, що довіра важлива при побудові соціальної держави. Недовіра заважає розвитку. Складно розвиватися, коли ти не здатний об'єднатися для створення загального блага. У країнах з повагою до закону брак довіри компенсують юристи. У країнах, де закон як дишло, без довіри можливі тільки авторитарна модернізація або виживання.

Економічні цінності

Українці частіше за інших європейців вважають, що власність повинна бути державною. Вони більше за інших вважають, що держава повинна про них піклуватися. Вони рідше відповідають, що запорукою благополуччя є наполеглива праця. І гірше за інших сприймають різницю в доходах.

Українці порівну відповідають на питання - "що важливіше, екологія чи економічне зростання?" Для порівняння, у Швеції цей показник вісім до одного на користь екології. Поруч зі Швецією в списку Данія, Німеччина і Фінляндія. Тобто, дбайливе ставлення до природи не заважає зростанню.

Корупція

За терпимістю до корупції українці в середині списку. Зате вони в самому кінці за ризиками відповідальності за корупційні злочини. Тобто, "люди у нас хороші, але Сталіна на них немає!" За очікування "сильної руки" Україна у верхній частині європейського рейтингу.

Найбільше очікування небесних кар для корупціонерів і одночасно найбільша стурбованість корупцією у відповідях румунів. При цьому в Європі є країни, в яких відповідальність настає за рахунок репутації, а не каральних заходів. І живуть вони краще Румунії та України.

Безпека

Три чверті українців вважають, що живуть у безпечній країні. У порівнянні з 2011 роком вони рідше бачать навколо злодійство, пияцтво і втручання силовиків у приватне життя. Але це далеко не найкращий показник. Дев'ять з десяти німців нічого схожого не помічають

Все змінюється у відповідях на питання - "чи були ви, або член сім'ї жертвою злочину?" Німці стикаються з цим вдвічі частіше. Україна досить безпечна країна при настільки слабкому рівні захисту з боку держави. І рівень довіри між людьми міг би бути набагато вище.

Етика

Україна знаходиться в кінці списку по відношенню до насильства в сім'ї, дрібного злодійства і можливості "на шару" отримати допомогу від держави. Ми не любимо платити податки і байдуже ставимося до терористичних актів, хабарів чиновників і безквиткових пасажирів.

Ми категорично проти гомосексуальності та проституції. Кількість противників абортів у нас майже як у Польщі, просто вони поки не пишуть закони. Ми не заперечуємо проти відеоспостереження, перлюстрації електронної пошти та збору про нас інформації з боку держави.

Політика

Дві третини українців не цікавляться політикою. При цьому дві третини обговорюють політику в колі друзів. Парадокс, але так відповідають респонденти. Лише невеликий відсоток українців шукає інформацію про політиків, підписує петиції, агітує, жертвує гроші і бере участь у мітингах.

Нижче за активністю тільки Албанія, Білорусь, Туреччина і Азербайджан. Навіть росіяни більш політично активні, і в наступному дослідженні їх наздоженуть білоруси. А на вершині рейтингу Велика Британія, Німеччина і Швеція. Там дві третини бере участь, а не обговорює на кухні.

Постматеріалізм

Що важливіше - економіка і обороноздатність, або розвиток людського капіталу? Українцям важливіше економіка і безпека, а про людину згадує один з п'яти. Не найгірший показник, але далеко від лідерів - Швеції, Німеччини, Фінляндії, Данії, Словенії.

До речі, Словенія лідирує по ВВП на душу населення серед усіх постсоціалістичних країн. Можливо, там вчасно зрозуміли, що один Ілон Маск і Сергій Брін можуть створити стільки ж, скільки вся Україна генерує за десять років. Всі тридцять мільйонів дорослих українців.

Післямова

Коли інвестори вклали в Google перший мільярд, журналісти на пресконференції запитали - "а як ви збираєтеся повертати гроші?" На що Брін і співтовариші відповіли - "ще не знаємо, але ми порахували, що через три роки у нашого сервісу буде мільярд користувачів."

Чи є в Україні такі ж талановиті люди? Думаю є. Чи є у інвесторів така ж довіра до українських інститутів, щоб вкласти мільярд в креативний проєкт? Думаю, це риторичне питання. Якщо ми не довіряємо ні собі, ні своїй державі, ніхто не довірить нам свої гроші.

💬 Последние комментарии
Гость
Опять еврей.
Елена
Вы их лучше разместите на лини разграничения с ДНР и ЛНР, посмотрим как им там понравится.
А.Кашпировский
Лена, сходи к доктору. Тебе уже писали - ты застряла в 90-х и пишешь о том чего давно уже нет. Ты просто тупая, а умственное развитие у тебя остановилось лет в 16-17, потому ты тут вечно ноешь про "младую и красивую". Проснись уже, дура, это было лет 40 назад, а ты пишешь одну и ту же чепуху по пять раз в месяц, а то и в неделю. Раз есть время на херню - просто полазь в интернете и посмотри, там кроме нефти много чего нового. Тебя что-то на Ельцине и Чубайсе заклинило, очнись уже - Ельцин давно умер. Ты пишешь чушь и постоянно выставляет себя тупой маразматичкой. Давай уже к доктору, давно пора
Весёлый Роджер
Уже желающие страны выстроились в очередь по росту - пыдти воювати за своих щирых холуёв!!! Особливо им понравилась идея, що не xoxлота трусливая буде впереди биться з москалями, а сами паны! Як же цэ по щироxoxляче!!! Як там, про москальский танк ы хероя Опанаса, що всрался не з переляку, бо вид лютой ненависти до москалей! С.Семенченко - бежавшему сракой уперёд на москалей - Сала херою!
Весёлый Роджер
«Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
Весёлый Роджер
Ну как ТВАРЬ брехливая, шлюха ты орально-анальная и сраколиз вечный Шмуля Сруля, поведуй нам, таки сколько Союз поставлял машин, станков и др. высокотехнологичного оборудования??? Только не надо тут пиСдить про страны СЭВ и Африки и др. третьего Мира. Давай тварь, начинай... Шо там, дэ гивнястый твой язык, вже у сраке, як у поханой продажной собаки?
Весёлый Роджер
Луночка!!! вот она разгадка, чаму у "еры" буквы так скакали, это её так на кровати ласкали! :-)))