Обществоwworld.com.ua16 июл.

Як не можна пити чай: 9 заборон з Китаю

Мистецтво приготування і вживання чаю сьогодні поширилося далеко за межами Піднебесної, воно допомагає людині знайти спокій і душевну рівновагу в наш неспокійний час. Так як же правильно пити чай? 1. Не пийте чай на «натщесерце» У китайській медицині існують поняття – холодні і зігріваючі продукти харчування. На думку древніх ескулапів, одна їжа зігріває організм, а друга охолоджує. І все це впливає на самопочуття і здоров’я людини. Чай вважається охолоджуючим напоєм і його не можна пити натщесерце. Ігноруючи цю заборону, ви сприяєте «проникненню вовка в дім», ставлячи під удар здоров’я шлунка і селезінки. 2. Обережніше, якщо гаряче

У багатьох країнах світу подають гарячий чай, заварений практично окропом. У Китаї, щоб учасник церемонії не обпікся, в обов’язковому порядку пропонують піали. У піалах чай швидше остигає, а значить, можна насолоджуватися ароматом і смаком улюбленого напою. На думку китайців, і з цим солідарні лікарі офіційної медицини, гарячий чай шкідливий для горла і органів травлення. Він може сприяти появі опіків, больових відчуттів і захворювань цих органів. Тому гарячий чай пити не можна – його температура не повинна бути більше 56 градусів Цельсія. 3. Тримайтеся подалі від холоду Теплий чай дає прилив сил, робить свідомість ясною, а розум – гострим, та й просто дарує задоволення і відмінний настрій. А ось холодний чай, на думку китайських ескулапів, аж ніяк не корисний. Справжні цінителі чаю ніколи не куплять популярні в влітку чайні напої в пластиковій пляшці. Крім того, що в них міститься не чай – на противагу вказівці на етикетці, температура такого напою (тільки з холодильника) – неприпустима для чаю. Як вже говорилося вище, чай – охолоджуючий продукт, а якщо пити його до того ж холодним – це сприяє «застою холоду» в організмі, що тягне за собою хвороби. 4. Не пийте чай до і відразу після трапези

Чайна церемонія в Китаї – це особливий захід, який вимагає підготовки! Після прийому їжі повинно пройти не менше двох годин, щоб ви змогли на повні груди відчути аромат і оцінити смакові якості вишуканого напою. Під час однієї церемонії людині можуть подати до 20 чашок чаю! Звичайно, така кількість на голодний шлунок може спричинити проблеми зі здоров’ям. Тому брати участь в чайній церемонії натщесерце – не можна. І в цьому питанні з китайськими експертами солідарні європейські вчені. Велика кількість чаю натщесерце сприяє розрідженню слини і робить їжу несмачною, а рясне пиття відразу після трапези загрожує порушенням травлення. Так що витримуйте хоча б півгодини – до їжі і після, і пийте чай неквапливо. 5. Скажіть «Ні!» Міцному чаю Заборона на вживання міцного напою діє не тільки в Китаї, але і в інших країнах світу. Вчені та лікарі не рекомендують робити чай міцним, оскільки це загрожує для здоров’я серцево-судинної і нервової систем, може сприяти появі головного болю і безсоння. Під час церемонії в Китаї вам подадуть напій, заварений з точністю до секунди. В цілому чайне листя витримуються в гарячій воді не більше трьох хвилин, в іншому випадку вміст танінів вийде занадто високим. 6. Забудьте про довге очікування

Час заварювання чайного листя в заварювальному чайнику строго контролюється. Якщо томити чай занадто довго, задоволення від такого напою ви не отримаєте. Справа в тому, що час грає проти напою – при тривалій витримці поліфеноли, ефірні масла, вітаміни та інші цінні речовини втрачаються, отже, чай з благородного напою перетворюється в низькоякісне питво. 7. Рахуйте до трьох Якісну сировину можна заварювати кілька разів, і цим активно користуються учасники чайної церемонії в Китаї. При цьому вибору чайного сервізу надається особливе значення. Найкраще заварювати листя в глиняному чайнику, він поглинає запах і смак чаю і після багаторазового застосування може навіть надавати нотки смаку звичайної кип’яченої води! Саме із цієї причини для кожного виду чаю існує окремий чайник. І хоча багаторазове заварювання дозволено, не варто цим користуватися нескінченно. Дослідження показали, що при першому заварюванні чайне листя віддають близько 50% корисних речовин, при повторному – вже 30%, а при третьому – всього 10%. 8. Поставте табу на вчорашній чай Чай, як втім, і будь-які інші напої та продукти харчування, повинен вживатися лише в свіжому вигляді. Вчорашній чай в Китаї називають «отрутою», а в Японії, де також проводяться чайні церемонії, порівнюють з укусом змії. Всьому виною, окислювальні процеси, що відбуваються в напої. Якщо вже залишилася без нагляду на столі чашка чаю, використовуйте її для інших цілей – наприклад, тонізації обличчя або позбавлення від набряків під очима. 9. Пам’ятайте, що чай – це ліки

У Піднебесній чай готують тільки з джерельної води, з гірських джерел. Тільки тоді він знаходить автентичний смак і радує своїм ароматом. І все ж, приготований чай – це не вода. Тому запивати ним лікарські препарати заборонено. Не дарма сам чай вважається «цілющим еліксиром»! З точки зору офіційної медицини, таніни, що містяться в чаї, можуть послабити дію ліків, тому поєднувати їх з ліками не рекомендується.

💬 Последние комментарии
ЭвроИнтеграция 1945 року
саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту ПРАЗДНОВАЛИ ДЕНЬ ЕВРОИНТЕГРАЦИ до найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Весёлый Роджер
«Елена – 29 июля 2020- А психушки не лечат чтоб ты знал…»
Весёлый Роджер
Шмуля пиСдуй на форум Казахстана и там доэбывайся - шо там у казахов! Но сначала спытай их, як вони назывались до 1935 рока! И главное покажи им карту Средних веков дэ була Украина!
Весёлый Роджер
НеЕлена - вот смотри как Шмуля отвечает - это же хуцписткая жидяра чистокровка! Я ему вопрос, а он мне в ответ про другое вопрос или ответ в стиле - Сам дуЛак! Причём заметь что почти ВСЕ здешние тн бандеровсике троли - работают в таком же стиля пана Вальцмана и Зели. Ну а фуйли им с xoxлотой цацкаться, все ж тупые у них и унтерменьши.
-------
Росийский след? а зачем здаватся .
Луна -2
Привет Роджер - ну во -первых благодаря твоей помощи и других здесь печатающих отзывы - нас здесь много -не я одна - Детективное агентство .. это только в детективах -которые я обожаю читать и смотреть фильмы.-вот и все -спасибо .. за идею но пользоваться ею хлопотно. и лучше я останусь инкогнито .
--------
Офицеры в советской армии какая то часть подерживали неуставные. По намеку офицера отпустит в отпуск ,раньше домой и т. д. бугры застроили подразделение и внём порядок .Я думаю что менталитет то же и ВСУ-люди теже самые.