Обществоjurliga.ligazakon.net30 июн.

З 1 липня в Нацполіції запрацюють підрозділи дізнання

nk_hauz/-mb2yt3ztgiee0bnjtnr.jpg

З 1 липня підрозділи дізнання запрацюють на повну потужність.

Про це 26 червня повідомив Голова Нацполіції під час відеоселекторної наради з керівниками головних управлінь в областях.

За словами Ігоря Клименка, з 1 липня набирає чинності Закон, яким запроваджено досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання.

З повним текстом документа зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

"Ми розпочинаємо працювати, проведено ряд заходів до запуску цього інституту, зокрема, утворення штатних підрозділів дізнання. Крім того, розроблено нормативно-правові акти, методичні матеріали, організовано навчання майбутніх дізнавачів, які будуть розслідувати більше ніж половину всіх зареєстрованих кримінальних правопорушень. Загальна чисельність штату дізнання на сьогодні понад 3700 посад".

Ігор Клименко представив начальника управління дізнання Олександра Ковтуна, який наголосив на готовності всіх підрозділів дізнання приступити до роботи із 1 липня.

"Найбільш поширеними видами кримінальних проступків стануть крадіжки без кваліфікуючих ознак, спричинення легких тілесних ушкоджень та шахрайства, незаконне поводження з наркотичними засобами без мети збуту тощо. Досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання будуть здійснювати як штатні підрозділи дізнання, так і уповноважені особи інших структурних підрозділів відділів і відділень поліції", - розповів пан Ковтун.

Також, за його словами, відповідно до Положення про організацію діяльності підрозділів дізнання дільничні офіцери поліції, працівники ювенальної превенції, карного розшуку та інших підрозділів уповноважуються на здійснення дізнання шляхом видання відповідних наказів начальниками головних управлінь або відділів поліції.

Положення визначає, що підрозділи дізнання органів Нацполіції здійснюють досудове розслідування кримінальних проступків, віднесених до підслідності органів Нацполіції, у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом.

Директор Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Сергій Кримчук розповів про особливості експертного забезпечення розслідування кримінальних проступків. Він наголосив, що працівники експертної служби максимально сприятимуть роботі підрозділів дізнання.

Захист інтересів клієнта в суді потребує глибинного аналізу законодавчого поля та правових прецедентів. Для полегшення діяльності адвоката ЛІГА:ЗАКОН розробила LIGA360: АДВОКАТ - комплексне рішення, яке об'єднує головні інструменти в єдиному робочому просторі для адвоката. Отримайте доступ до повної бази НПА зі зворотними посиланнями на пов'язані документи, 85 млн судових рішень із правовими позиціями Верховного Суду, інформації про 6,5 млн компаній і підприємців із відображенням бізнес-зв'язків.