Обществоhromadske.ua7 июл.

З 15 липня в Україні починають діяти групи підтримки для батьків, які втратили дитину

nk_hauz/-me1q2bdpuhglji5rpge.jpg

В Україні з 15 липня починають діяти групи підтримки для батьків, які пережили втрату дитини під час вагітності, пологів або за короткий час після них. Така втрата призводить до тяжкого горя, і люди потребують особливої підтримки.

Про це нам повідомили представники організації «Опіка Ангела».

Групи підтримки будуть вести спеціально навчені волонтери, які також мали досвід втрати, пережили горе та готові допомагати іншим. В травні та червні навчання пройшли 20 волонтерів — ведучих із різних міст Україні за підтримки MH4UA.

«Лише після групи підтримки мені по-справжньому стало легше. Я змогла говорити про те, що сталося, змогла згадувати без болю та сліз, змогла почати дивитись у майбутнє», — розповіла Тетяна, одна з учасниць групи підтримки.

Групи збиратимуться раз на місяць, участь у них безоплатна, зареєструватися можна тут.

Загалом в Україні буде 10 таких онлайн-груп, одна з яких буде підтримувати жінок на шляху до наступної вагітності після втрати, інші ж націлені на допомогу у проживанні горя.

Як пояснила тренерка ведучих груп підтримки, травмотерапевтка Ксенія Віттенберг, коли вона працює з людьми, що пережили втрату, відчуває, як їм бракує додаткової підтримки.

«В таких групах немає ієрархії, що дозволяє учасникам сформувати особливу довіру один до одного. "Своїй людині" легше ставити "незручні питання". Людині в горі здається, що все життя проходить начебто "за стіною". У форматі "рівний рівному" підтримка йде "зсередини", "з цього боку стіни". Таку допомогу легше прийняти», — розповіла вона.

Більше про організацію

«Опіка Ангела» — це організація, створена батьками, які втратили дітей, для підтримки тих, хто переживає важкий час зараз чи пережив втрату раніше. Вони хочуть стати опорою для батьків та дотичних сторін, які проходять через горе.

💬 Последние комментарии
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!