Обществоukr.radio17 мая

З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою

Національна комісія зі стандартів державної мови перевірить завдання для проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Перевірка триватиме з 17 травня до 17 червня. Про безкоштовний тест з української мови, рівень його складності та доступність в ефірі Українського радіо розповідає Голова комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

nk_hauz/-m_qbdkgvbuhhcfo6l10.jpg

Що таке іспит на рівень володіння державною мовою?

Закон про затвердження української мови — державною визначає, що високопосадовці зобов'язані володіти українською мовою і застосовувати її під час виконання своїх службових обов'язків. Для того, щоб підтвердити рівень володіння українською мовою, необхідно мати державний сертифікат. Його можна отримати, склавши іспит на рівень володіння державною мовою. Такий іспит, згідно з законом, стартує з 16 липня 2021 року. Але Національна комісія зі стандартів державної мови, на яку покладено організацію проведення такого іспиту і видання відповідних сертифікатів, вирішила запустити тестування іспитової системи і надати можливість скласти такий іспит кожному, незалежно від посади. 

Про іспит

Іспит буде проходити на спеціальній комп'ютерній платформі і складатиметься із 3-х частин: тестів, тексту та усної комунікації. Оцінюватися іспит буде за верхньою межею складності, тобто робота з найбільшою кількістю правильних відповідей набере максимум балів. 

Про доступність іспиту 

До тестового складання такого іспиту зможе доєднатися кожен, хто зареєструється на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови, починаючи з 17 травня, безкоштовно і лише один раз. Після складання іспиту велике прохання: заповнити невелику форму із запитаннями, задля вдосконалення системи тестування. 

💬 Последние комментарии
Кен
Похоже что его когда был малышом то не пропукивали и всё через рот идёт.
Каменяр
Путин сравнил старые американские авианосцы и новые ракеты Циркон, как битву неповоротливого медведя с комарами в известной басне ...всем русским известной. Формально плавучий аэродром — это уже голая мишень - считает Путин. Чтобы его достроить, не хватает комплектующих из России — приходится разбирать на запчасти другие корабли. вот Что происходит с гордостью ВМС США — Авиносцы на металлолом
"каменяр" ! ТЫ - КАБЫЗДОХ!!!
КАБЫЗДОХ каменяр ЗАГАВКАЛ МЕРЗКИМ ЛАЕМ.
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
А.Кашпировский
Мля, у Каменяра раздвоение личности: левой рукой мастурбирует, а правой кулаком себя по яйкам бьёт.
Ждун
Не бзди, Америка не путинская, пока. Да и вряд ли она ему нужна, такая куча извращенцев, дармоедов, наркоманов и преступников. Хотя некоторые американцы были бы не против обменять его на Сонного Джо.
кипчак
Мама выглядим умнее и порядочне. чем сынок.