З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою
Обществоukr.radio17 мая 2021

З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою

Національна комісія зі стандартів державної мови перевірить завдання для проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Перевірка триватиме з 17 травня до 17 червня. Про безкоштовний тест з української мови, рівень його складності та доступність в ефірі Українського радіо розповідає Голова комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

Що таке іспит на рівень володіння державною мовою?

Закон про затвердження української мови — державною визначає, що високопосадовці зобов'язані володіти українською мовою і застосовувати її під час виконання своїх службових обов'язків. Для того, щоб підтвердити рівень володіння українською мовою, необхідно мати державний сертифікат. Його можна отримати, склавши іспит на рівень володіння державною мовою. Такий іспит, згідно з законом, стартує з 16 липня 2021 року. Але Національна комісія зі стандартів державної мови, на яку покладено організацію проведення такого іспиту і видання відповідних сертифікатів, вирішила запустити тестування іспитової системи і надати можливість скласти такий іспит кожному, незалежно від посади. 

Про іспит

Іспит буде проходити на спеціальній комп'ютерній платформі і складатиметься із 3-х частин: тестів, тексту та усної комунікації. Оцінюватися іспит буде за верхньою межею складності, тобто робота з найбільшою кількістю правильних відповідей набере максимум балів. 

Про доступність іспиту 

До тестового складання такого іспиту зможе доєднатися кожен, хто зареєструється на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови, починаючи з 17 травня, безкоштовно і лише один раз. Після складання іспиту велике прохання: заповнити невелику форму із запитаннями, задля вдосконалення системи тестування. 

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
У природы нет плохой погоды, каждая природа благодать, ну а козлоослик, козлоослик,он то он на Мальте просто плять,хе
Весёлый Роджер
Ну шо Шмуля - тварина брехливая, НИМА дождей? Как там с вакциной от панов и покращеннями писли майдана? Также как с потопами? Скачи выше пердун свинорылый!
Весёлый Роджер
«Елена -23 апреля 2019 - Всё таки Украина социальное государство,а не какая-то африканская страна,....А в Маскве последних ёжиков доедают,скоро и подкущевых выползней не останется, ..» «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, …»
Весёлый Роджер
Мудак ты Шмуля и есть МУДАК!
Гость
Самый "живой" комментатор. Запас слов потрясающий. Всего три.
Картина маслом
Так что независимость Белорусси держится на личности Лукашенко. Не станет его - продадут оппозиционеры Беларуссию за недорого. И у народа разрешения спрашивать не будут.
Картина маслом
Цена вопроса - несколько миллиардов денег. Но Лукашенко страну продавать не хочет.