Обществоukr.media31 дек.

З яких причин у новорічні свята люди можуть занурюватися у стан депресії

У новорічної депресії є певні причини.

nk_hauz/K8PzvDA7g.webp

Грудень — місяць, коли зображення щасливих, люблячих і радісних людей дивляться на нас звідусіль: з вітрин магазинів, екранів телевізорів, сторінок журналів. За реальних умов багато людей у той самий момент борються зі стресом через дедлайни на роботі і проблеми у родині, намагаються знову звикнути до холодних і темних днів — загалом, відчувають себе не дуже щасливими. Постійні нагадування про щастя інших людей служать болючим нагадуванням про те, що прямо зараз його немає у вашому житті. Тому грудень — особливо важкий місяць для тих, хто переживає розлучення або втрату близької людини, намагається впоратися з самотністю і проблемами психічного здоров'я, інформує Ukr.Media.

Почуття душевного занепаду у цю пору року виникає у багатьох — не лише у тих, кому раніше діагностували клінічну депресію. Існують фактори ризику, які можуть погіршити цей стан.

Нереалістичні очікування

Ви вигадали, що у вас буде ідеальне новорічне свято, і тепер щосили прагнете це здійснити. Але дійсність ніколи не збігається з нашими мріями — і це може призвести не лише до почуття розчарування, але й до справжньої депресії. Важливо вміти керувати власними очікуваннями, особливо, якщо ви живете у великій родині. Свята минуть, а близькі залишаться. Тому наприкінці року важливо підвести якісь підсумки, подумати, за що ви їм вдячні. Подяка, за словами психологів, краща протиотрута від депресії.

Спроба взяти на себе забагато

У передсвяткові дні хочеться встигнути все: спланувати ідеальну відпустку, побачитися з усіма родичами, відвідати усі вечірки, встигнути доробити усю роботу... Цього списку вже достатньо, щоб відчути себе загнаними.

Якщо ви, до того ж, схильні до занепокоєння і депресії, стрес у поєднанні з відсутністю сну може серйозно вплинути на ваш загальний стан.

Порівняння вашого внутрішнього стану з чужим зовнішнім

Те, якими ви бачите своїх друзів, колег і знайомих, зазвичай, має мало спільного з реальністю. Усі зіштовхуються з труднощами та не усі проводять свято ідеально, і зовсім не потрібно порівнювати свій занепад сил із зовнішньою бадьорістю малознайомої людини.

Відсутність турботи про себе

Так, грудень — дуже завантажений місяць. І саме тому важливо не припиняти звичайних процедур, які роблять нас здоровими і щасливими: ранкова йога, пробіжка у парку, здорова домашня вечеря. Підвищений стрес у поєднанні з поганим харчуванням, відсутністю фізичної активності і надмірним вживанням алкоголю лише посилює почуття занепокоєння і депресії.

Сезонний афективний розлад

Якщо ваш душевний стан погіршується щороку з наближенням свят, то може йтися вже про сезонний афективний розлад (депресію). Від цього не слід відмахуватися як від тимчасового явища, яке незабаром мине. З симптомами САР потрібно звернутися до лікаря і пройти призначене лікування.

💬 Последние комментарии
Елена
Солнце русской поэзии не опошлять,мудило
Елена
А я не гордая, простая украинка,не корчу из себя всезнайку как Роджер.
Елена
Во всём.
Елена
Холодно в кружевных, лучше голубые кальсоны.
Елена
Это значит два момента,первое Америка не идёт на требование России и значит может быть , что-то ☝️Или ВВП сделает ход конём в каком то другом направлении , ведь именно не прогнозированность ходов отличительная черта ВВП,а это как известно очень пугает его оппонентов,в отличие от Роджера ,дурака.
Елена
Не ко мне претензии,к Роджеру,он сказал что это есть прогресс цивилизации,я всегда была за социально-ориентированное государство, всегда,в отличие от этого козла козлоослика,хе,при царях видите ли хорошо жилось,от он уже ,кому то то да, хорошо,а большинство куево жили.
это Джо посчитает агрессией
а пересечение Россией границ КНДР и закрепление там со всеми вытекающими