Обществоnashamama.comJun 4

З якого віку краще віддавати дитину в садочок

Більшість батьків щодо відвідування дитячого садка починають замислюватися вже з народженням дитини, так як необхідно встати на чергу і дочекатися її, а місць у садках часто буває катастрофічно мало. Але от коли можливість віддати дитину в садок з'являється, багато батьків починають переживати, чи зможе дитина безболісно почати відвідування дитячого колективу, або варто почекати ще рік і піти тоді. Який же оптимальний вік для початку відвідування дитячого садка?

nk_hauz/-mbkbuek_v1s11w7ww1z.jpg

Статистика стверджує, що більшість наших дітей починають відвідувати дитячий садок у три роки. У цей час більшість мам виходять на роботу, а у дитини починається нове життя в новому колективі. Але чи є даний вік оптимальним для початку вливання в колектив?

Багато психологів вважають, що оптимальний вік для початку відвідування дитячого садка це чотири роки. До цього віку більшість дітей вже вміють самі одягатися і мають навички користування туалетом. У цьому віці діти вміють самостійно їсти і можуть самі вирішити дрібні проблеми типу витирання носа або причісування. У чотири роки дитину легко зацікавити творчими заняттями, вона може співати, танцювати, малювати і без проблем виконує навчальну програму дитячого садка.

Але чи може мама дозволити собі сидіти з дитиною до 4-х років? Ні, більшості мамам необхідно виходити на роботу набагато раніше. Друга проблема такого пізнього відвідування дитячого садка – думка самої дитини. Якщо їй добре було вдома з матусею, то вона запросто може відмовитися відвідувати садок. А переконати в необхідності відвідування дитячого садка малюка з цілком сформованим характером буде непросто. Набагато простіше в цьому переконати дволітку.

Багаторічні спостереження за дітьми доводять, що дворічні діти набагато швидше звикають до нового ритму життя і легко адаптуються до ранніх просипань і походів у садок. Більшість дволіток легко просипаються вранці і менше влаштовують істерики через небажання відвідувати садок. Це пояснюється тим, що вони поки менші то менше розуміють і не настільки прив'язані до звичної обстановки. Трирічні діти вже розуміють, що мамою простіше маніпулювати, ніж вихователькою і цілим дитячим колективом, тому вимагають, щоб мама постійно була з ними.

Часто мами бояться віддавати дітей в садок в ранньому віці, боячись, що вони почнуть часто хворіти. На жаль, часті ГРВІ та інші захворювання в саду це одна з наших реалій. Діти починають відвідувати колектив, зустрічаються з новими вірусами і бактеріями, до яких у них немає імунітету, і починають хворіти. Але потрібно розуміти, що уникнути цього не вийде, в будь-якому випадку вашій дитині доведеться зустрітися з ними і перехворіти повним комплектом «дитячих хвороб».

Плюсом раннього відвідування саду може стати те, що деякі хвороби, наприклад, всім знайома вітрянка, легше переносяться в ранньому віці, а чим старша дитина, тим важче протікає хвороба. Крім того, поки дитина маленька і мама ще не вийшла на роботу, вона зможе без проблем залишити її вдома на час хвороби і доглянути за нею, якщо ж мама на роботі, то брати лікарняний з-за кожного чиха не вийде.

Те ж твердження стосується і мам, які не віддають дитину в садок, даючи її зміцніти, а ведуть відразу в школу. Перехворіти повним набором ГРВІ всерівно доведеться, але в саду можна собі дозволити пропустити кілька днів і нічого при цьому не втратити, а от пропущений шкільний матеріал наздогнати буває важкувато. Деякі батьки не пускають дітей в сад, боячись, що вони не зможуть самі одягатися, їсти, користуватися туалетом. Таким батькам потрібно зрозуміти, що, якщо дитина буде сидіти вдома, і за неї буде робити мама, отримати ці важливі навички буде дуже важко. В саду ж, спостерігаючи за більш спритними дітьми, вона навчиться цього набагато швидше. Інше питання, що часто адміністрація саду вимагає, щоб діти приходили в сад, вже вміючи їсти, користуватися туалетом або навіть одягатися і зачісуватися. Це не правильно, не існує закону, що забороняє відвідувати садок в одноразовому підгузку або з пляшкою. Просто в наших садах часто не вистачає персоналу для обслуговування таких дітей і від них простіше відмовитися.

Так який же кращий вік для відвідування дитячого саду? Висновки можна зробити такий: якщо у вас є можливість сидіти з дитиною до 3-х або 4-х років, але при цьому давати їй можливість спілкуватися з однолітками, розвивати комунікативні навички та імунітет до дитячих хвороб, наприклад, відвідуючи творчі групи або спортивні секції для малюків, можете віддавати її в сад навіть безпосередньо перед школою. Але ні в якому разі не треба тримати дитину до 4-х років вдома, а потім «кидати» в колектив на весь день без підготовки.

💬 Последние комментарии
Елена
А бензин никогда не дешевеет, нефть упала,цена бензина нет в России,не цпала,а в Америке падает цена бензина на заправках.все роджеры российские не нажрутся,вое Роджеру платить им тоже надо.
Елена
В магнитофонф и телевизоры цветные какие были?никакие
Елена
Америка с нами!☝️а это тебе не хухры-мухры,где Америка,там и победа, Афганистан не считается,дикие люди.
Елена
Вертолеты ремонтировал, ещё неизвестно как антикоммунист ремонтировал военные вертолёты коммунистам которые убивали антикоммунистов и какие потери вообще были тогда у вертолётчиков ты об этом дурило задумайся.как дитятку всё объяснять приходится.ешкин кот.
ХТО НЭ СКАЧЭ, ТОТ В ТЕПЛЕ!
НЕ ЗАМЁРЗНУТ уКРАИНСКИЕ СКАКУАСЫ! ХТО НЭ СКАЧЭ, ТОТ В ТЕПЛЕ !!!
НЕ ПАНИКУЙТЕ! ВСЕМ ВСЕГО ХВАТИТ!
НЕ ПАНИКУЙТЕ!!! И ЗИМА НОРМАЛЬНАЯ БУДЕТ, И ГАЗА-НЕФТИ-ЭЛЕКТРИЧЕСТВА ХВАТИТ ВСЕМ!!!
Чудо-юда-жид-медведь
Было наше - стало ваше. Было ваше - стало наше... А воровать чужое нехорошо, буржуи.