Обществоiviche.comAug 14

За утримання кожного в’язня українці платять майже 130 тисяч гривень у рік

Всього в 2020 році на утримання в’язнів виділено понад 6 мільярдів гривень

nk_hauz/AidjvW7ng.jpeg

На утримання одного в’язня українці витрачають в середньому по 10 473 гривні на місяць, або 125 680 гривень у рік. За останні кілька років ця сума збільшилася вдвічі. Раніше на  ув’язненого витрачали 5−6 тисяч.

Про це повідомляє «APnews» з посиланням на дані, отримані від Мін’юсту у відповідь на запит.

«У 2020 році на утримання ув’язнених та осіб у слідчих ізоляторах було виділено 6 643 832 800 гривень − що в два рази більше за попередні роки. Водночас утримувалося у в’язницях 52 863 особи. Тобто один ув’язнений коштував українцям 125 680 грн на рік, або 10 473 грн на місяць», − зазначається в повідомленні.

Зокрема, у 2016 році касові видатки за бюджетною програмою, за якою здійснювалося утримання засуджених та осіб, взятих під варту, становили 3 070 476 гривень. При цьому у в’язницях тоді сиділи 69 997 осіб. Тобто в середньому на одну людину йшло понад 43 тисячі гривень на рік (або 3 650 грн на місяць).

Станом на червень 2021 року в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах перебуває 49 720 осіб. Хоча ще на початку 2020 року в Україні було 52 863 ув’язнених. При цьому, зауважується в повідомленні, хоча кількість ув’язнених за останні 20 років значно зменшилася, витрачають на них щорічно тільки більше.

«Для порівняння, зараз мінімальна зарплата в Україні становить 6 тисяч грн. При цьому прожитковий мінімум для працездатних українців − 2 379 грн. Тобто встановлено, що цієї суми повинно вистачити для життя (насправді ні). Але на ув’язнених ми витрачаємо більше ніж по 10 тисяч грн на місяць. Судячи з суми, живуть вони у в’язницях явно краще, ніж люди з мінімалкою на волі», − наголошують  у «APnews».

💬 Последние комментарии
ера
лица ...умные...думаю ...все будет хорошо...
Антиелена
Еще и дура!
---
судя по твоим работодателям Задорнов был прав на все 100%
Елена
Михаил Задорнов был юморист, скоморох, развлекал шутками публику,это понимать надо
Гость
Петро хватит мусорить. Весь НК загадил
гость
Это верно. Но есть ещё вопрос: почему в России 150 организаций – иностранных агентов, получающих финансирование из-за рубежа, занимаются бузой и оболваниванием граждан России, преимущественно молодёжи? Кто должен их выгнать? Барин всё рассудит?
кипчак
В нормальном государстве можно было бы посчитать это кощунством - сожрать свою страну в прямом и переносном смысле, но в Украине почти все рекорды как-то связаны с едой (в США на скорость поглощают пончики и т.п. и тоже гордятся такими дступными для народа достижениями). В том, что в Украине культ жратвы наблюдаем на улицах и прочих общественных местах, где все больше перекормленных граждан еле ногами передвигают под тяжестью собственного веса или таща мешки с запасами на зиму.