Обществоsuspilne.mediaJun 12

Заборона пластикових пакетів: що зміниться для виробників та покупців

nk_hauz/-mbzycccy984vhkwavdy.jpg

Президент України Володимир Зеленський 7 червня підписав закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території країни. Пластикові пакети заборонять з березня 2022 року. За їх розповсюдження підприємці у сфері роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг платитимуть штраф від 8,5 до 34 тисяч гривень.

Більш детально розповіли про це в програмі «Сьогодні.Головне» на Суспільному адвокат Володимир Лопатко та директорка фірми, що виробляє пакети «Чернігів Пекедж» Олена Калініченко.

За словами Володимира Лопатки, відповідно до норм закону існують заборони на три види пакетів: надтонкі, тонкі, оксорозкладні (пластикові).

Надтонкі використовуються для фасування круп, овочів, фруктів, м’яса в магазинах та на ринках. Тонкі - ті, які можна купити на касах в супермаркетах.

«Небезпека таких пакетів полягає, що вони дуже довго розкладаються в навколишньому середовищі. Поліетиленові пакети розкладаються до 300 років», – сказала директорка «Чернігів Пекедж» Олена Калініченко.

Замість звичайних пластикових пакетів можна використовувати біорозкладні пластикові пакети. Це такі пластикові пакети, що за участю мікроорганізмів розкладаються на елементи природного походження. Такі пакети повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації.

За словами Олени Калініченко, на їх підприємстві виготовляють щільний пакет, який буде дозволений законом. Також пакети, які більше ніж на 50% складаються з переробленого пластику і пакети на основі органічної сировини (наприклад з кукурудзяного крохмалу).

«В склад біорозкладних пакетів входить молочна кислота з кукурудзяного крахмалу та мономери, які при компостуванні розкладаються на гумус, воду та вуглекислий газ», – каже Олена Калініченко.

На її думку, такої сировини усім не вистачить.

Що таке компостування?

Компост – це органічні добрива, що утворилися внаслідок розкладання органічних речовин мікроорганізмами.

Для утилізації біорозкладних пластикових пакетів необхідно забезпечити такі умови:

  1. Промислові установки з компостування;
  2. Домашнє компостування.

У разі відсутності таких умов «біорозкладні» пластикові пакети нічим не відрізняються від пластикових.

«Пакети потрібно правильно сортувати і утилізувати. Їх потрібно закопувати. Тоді вони будуть розкладатися до 6 місяців», – розповіла Олена Калініченко.

Щоб розрізнити пластиковий пакет від біорозкладного – треба звертати увагу на маркування.

Ціна пластикового та біокомпосного пакета

«На сьогодні біокомпостний пакет дорожче в 2,5-3 рази», – каже Олена Калініченко.

Відповідальність за порушення закону

На порушників чекають штрафи. Якщо заклади торгівлі, харчування та послуг упіймали на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8,5 тис. до 17 тис. гривень. За повторне порушення протягом трьох місяців – від 17 тис. до 34 тис. гривень.

Якщо ж на безплатному розповсюдженні пластикових пакетів упіймають інший суб'єкт господарювання, штраф буде від 1,7 тис. до 3,4 тис. гривень.

💬 Последние комментарии
е
Ха, ну давай в конкретных цифрах...сколько было до майдана, сколько стало, сколько потеряли ... Математика, вещь упрямая....
е
Так ты ж адрес свой для обратных ответов не предоставила)))... Не мудрено, что не отвечают...
е
Гэрой, из окопа пишешь? Если нет, то чего? Энурез или диарея замучали?)))
Каменяр
Хамелеонів, які мімікрірують під політичне замовлення - точно не пустять. А Україна з кожним роком розширює своє представництво на ринках ЄС.
Весёлый Роджер
Хе-хе Шмуля Сруля долбоЭб, значит всё же ты туда писал! Ну ты и МУДАК пердун! Заметь - ты сам признал! :-))
Сексопатолог
Сексуальную?
Оззи
Запор, всё это хорошо, вот только кто нас пустит на рынки ЕС? В ЕС нас не возьмут ещё лет 30, уже сто раз сказали.Не для того Европа с нами (от/а)ссо(с)циацию подписывала, им наш рынок сбыта нужен был и поиметь с нас что можно. А нашим дебилам главное было безвиз получить - за то святой Майдан стоял, и Педро хотел в историю войти и на второй срок. А Ищенко хотелки свои написал, мечтатель понимаешь, но и в твоём опусе не всё айс если реально смотреть на вещи. Так что критиковать-критикуй да не закритиковывайся. Россия за последние годы в промышленности и с/х стала довольно таки самодостаточной, а кто-то тут не раз в опусах своих писал, что Россия без Украины (без ее промресурса) не потянет. Нет, не ты? Так что цифры цифрами, а реальная жизнь это немножко другое. Цитатками и цифрами сильно не увлекайся, не всё так однозначно. Жизнь - это не чистая математика.
Авторские статьи
Авторские статьи2ч. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи2ч. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи3ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи5ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи6ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества
Авторские статьи6ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи6ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи6ч. назад
Великий стратег начинает?
Авторские статьи7ч. назад
Невеселое празднование 30-летия патриаршества кир Варфоломея