Залежність від планшета у дитини: психолог розповіла, як вирішити проблему
Обществоwww.unn.com.ua4 дня назад

Залежність від планшета у дитини: психолог розповіла, як вирішити проблему

Для того, щоб у дитини не виникало проблем через залежність від гаджетів і від планшета зокрема - потрібно встановити певні правила користування технікою і налагоджувати з дитиною дружні стосунки, щоб вона орієнтувалась на ці правила. Про це в коментарі кореспонденту УНН розповіла дитячий психолог Ірина Басиста.

“З самого початку, як народжується дитина і починає усвідомлювати, потрібно розуміти, що є правила. Так, як є правила поведінки, так само є правила поводження з планшетами, телевізором, комп’ютером і так далі. Щоб потім не було проблем - з самого початку потрібно батькам вирішити, як вони бачать, як має користуватися дитина планшетом. Діджиталізація зараз дуже велика, і тому потрібно мінімізувати відразу час використання. Тому потрібно продумати для себе правила, скільки має виділятись часу для маленької дитини, і потім поступово лише збільшувати його”, - сказала Ірина Басиста.

Вона зазначила, що знає приклад, коли дитина, яка народилася і живе в дуже забезпеченій сім’ї, має мінімальний доступ до планшета та засобів комунікації. Не тому, що дитині не дозволяють, а тому, що була робота зроблена на всіх етапах розвитку дитини.

“І тому, коли йому дали телефон - він до цього нормально ставився, і зараз є також правила, коли ми не користуємося ним. І це не виглядає, як заборона, а як нормальні умови, які існують. Так, як є сніданок, обід, вечеря, так для нього є і час з планшетом. Звичайно, що у дитини виникає питання, а чому її однолітки можуть брати телефони чи планшети, а я ні. Чому вони користуються, коли захочуть, а я ні. І батьки пояснюють, що у кожній родині є свої правила, і в нас так само. І наводять приклад якихось сімейних традицій. І тоді дитина не стає в таку позицію опору”, - розповіла Ірина Басиста.

За її словами, інша ситуація, коли у дитини вже немає цих правил і батьки не створили їх.

“Це теж нормально. Потрібно повертатись до того, що батьки беруть на себе зону відповідальності - це задача вирішувати питання. Потрібно домовлятись. Не важливо, якого віку дитина, чи це 4 роки, чи 10, чи 15. Я завжди кажу, що з дитиною можна домовлятися. Тому ви разом приходите до якихось правил. Це стосується школяра. З дошкільнятами легше домовлятися, звичайно, бо більший авторитет у батьків, з підлітками складніше домовлятися. Але і з тими, і з тими - можна”, - додала Ірина Басиста.

Вона зазначила, що головне - щоб це не виглядало, як покарання.

“Наприклад, якщо дитина не читає і в неї забирають планшет - то це може виглядати, як покарання. Тут потрібно спиратися на причинно-наслідковий зв’язок, і тоді дитині буде зрозуміло: якщо я витратив час на планшет, який я мав витратити на навчання, то я витрачу більше часу на навчання, і менше - на планшет. Покарання не працює, тому що дорослому складно поєднати не пов’язані речі. Можна, звичайно, використовувати, як покарання. Але тоді дитина просто буде обманювати, вигадувати різні способи, щоб отримувати своє, і воно загалом так не працює”, - пояснила Ірина Басиста.

Вона додала, що діти повторюють за дорослими, тому якщо вони бачать, як постійно вдома користуються гаджетами, а їм забороняють це робити - це буде викликати негатив.

“Діджиталізація охоплює дуже багато наших сфер життя. Тому відлучити дитину від цього ми не можемо. Але з самого початку ми мусимо розуміти вікові особливості дитини, її потреби. Наприклад, у трирічної дитини немає потреби дивитися мультики 24 години на добу. І взагалі, якщо схилятися до того, що потрібен час, це мінімально - наприклад, перед сном, або якщо мама втомлюється і їй потрібно 5-10 хвилин відпочити. Вона може включити мультик і дати дитині подивитись. Головне, щоб була, знову таки, якась зрозумілість, послідовність для дитини. Щоб це не залежало від настрою мами, а було якесь правило”, - зазначила Ірина Басиста.

За її словами, якщо в дитини виникла певна залежність від планшета - щоб побороти її, потрібно зрозуміти, хто в сім’ї головний.

“Є таке поняття, як прив'язаність. І природна дитяча потреба в наслідуванні. Я не вірю в те, що дитина сильніша за батьків. Авторитет надвеликий. Тому потрібно домовлятися. Потрібно шукати, що батьки роблять не так, і коригувати це. І тоді з дитиною можна домовитись. З будь-якою. Буває, що діти не довіряють дорослим, розраховують на себе. Потрібно будувати дружні стосунки, щоб вони орієнтувались на нас і на наші правила”, - додала Ірина Басиста.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
ну и что?
Весёлый Роджер
Администратор ТакЪ держать!!! Дэбиллов и идиотов БЕЗЖАЛОСТНО удалять!!! "... мышку крепче сожми в кулак, неугомонный не дремлет враг!..." ( у него бессонница :-)))
Весёлый Роджер
Шановний Мыколаичь, яки гарны у тоби слова! Прямо плакать хочется! А наш пропахандон Шмуля_Елен с труселями провисшими до колен, не выдержал тай вид перенапряга весь всрался тай даже без пэрэляка як поханая собака! Ось цэ дило – но треба добавить! Сало уронили – хероям убийцам мало! Даёшь нэбэсну сотню кожний день!
Весёлый Роджер
Я помниться, когда жил в Сербии, спрашивал – а кто такие черногорцы (монтэнегровцы – как они себя называют по эуропейски), что это за народ? Ответ меня поразил лаконичностью – «Да такие же хитродупые, как и ваши xoxлы!» Больше я не переспрашивал и не уточнял, мне всё стало ясно, отдыхать я туда не поехал.
Весёлый Роджер
Привет «Е»! А что действительно у вас сейчас 100 баксив - это такие ОГРОМНЫЕ гроши? Для России это совсем не много – или этот пропахандон, действительно уж совсем старый пердун, сидит на мизерной пенсии в 1640 грн и мечтает о гусях и о эуропейской пенсии у 27000 грн, коди запад с пиндосами прийдёт тай усё на Украине построит для завистливых тупых щирюков? Может от того, он так тут брюзжит русофобной слюней и никого не хочет слушать. Явно старческий маразм у него!
Весёлый Роджер
Луночка не читай продажного пропиндосного пропахандона! Он усё 3.14здит по методичке от цензора! Да уж в 1913 году в царской России не було НЫЧОГО тильки кони, но как-то она була на ЧЕТВЕРТОМ!!! месте у Свите, а вот к 30-м годам на 25 месте! Ось ПЕРЕМОГА чи ЗРАДА?! «Доля России в Мировой промышленности в 1913 году составляла 8,2% и она занимала 4 (ЧЕТВЁРТОЕ!!!) место после США, Германии и Великобритании. - В 1898 г. введена бесплатная медицинская помощь рабочим на фабриках. С 1903 г. пенсии фабричным рабочим в размере от 50 до 66% от зарплаты. С 1909 по 1913 год производство двигателей внутреннего сгорания в России выросло почти в 4 раза - на 283,5%.» В вот к примеру нарком Микоян в своих мемуарах, пишет про количество станков с царским клеймом при выпуске снарядов, пушек и др. в войну– «… до 70 % доходило их количество на эвакуированных заводах …» НО!!! как можно сравнивать промышленности с разностью в 30 ЛЕТ – надо быть полным идиотом или хитрым пропахандоном, засерающим мозги невнимательным читателям. Ну, это к примеру, как сейчас писать, что вот видите, а 30 лет назад ни у кого не було сотовых телефонов и даже нЫ було Интернета. Ы шо?
Весёлый Роджер
Игбунчик, я не в праве тебе что-то навязывать, но совет дружеский могу же дать, я же как и ты из страны Советов! :- )) Что ты время на пердуна маразматика тратишь? У него в голове мешанина от Истории ВКПб и речей на майдане, с халявным шляхом до панувания. Какой-то свой маразматический xoxлoизм с элементами идиотского воровства и кумовства – «…ми наш, ми щирый мир построим, хто був рагулём, станет паном…» или «…усим ныльзя будэ 3.14здошить, а щирым можно будэ усё…» Знаний у Шмули НОЛЬ, как не умножай/дели на НОЛЬ – результат известен. Если вывезли - «СОТНИ триллионов долларов» - ЭТО какая же была экономика в СОЮЗЕ и России, шо столько вывезли, а ещё что-то осталось? Или это выживший из ума старикашка - русофобный пропахандон пишет? Когда во всём Мире денег то всего: «Всё мировое золото стоит 10,4 трлн $ (все серебро —14 млрд $).» « …по оценке FINFOCUS, в обороте находится 80,9 трлн $ с учетом долгосрочных вкладов.»